Науковці знайшли залишки раніше невідомої цивілізації в Амазонії

Басейн річки Тапайоса дослідники довгий час вважали нежилим

Британські археологи в ході дослідів виявили, що південна частина басейну Амазонки, яка, як вважалося, була безлюдною до прибуття Колумба, насправді могла бути домівками для мільйона осіб. За допомогою супутникових знімків для обстеження верхнього басейну річки Тапайоса у Бразилії територію виявила група археологів з університету Ексетера, передає НВ з посиланням на Science Alert.

Дослідники відкрили майже 81 новий археологічний об'єкт. Крім того, вони знайшли докази існування численних укріплених селищ, датованих 1250-1500 роками нашої ери. На території також було знайдено багато археологічних знахідок: кераміка, поліровані кам'яні сокири, сліди удобреного ґрунту і звалища побутових відходів.

"Існує поширена помилка, що Амазонка – це незайманий краєвид, де мешкають розрізнені кочові громади. Це не так. Ми виявили, що деякі популяції були далеко від великих річок набагато більше, ніж вважалося раніше, і ці люди впливали на навколишнє середовище, а їх сліди ми все ще можемо знайти сьогодні", –розповів один із археологів Йонас Грегоріо де Соуза.

Досить цікавим є той факт, що басейн річки Тапайоса вчені довгий час вважали нежилим. Вони завжди припускали, що населення зосереджено навколо багатих ресурсами заплав і берегів річок в інших частинах Амазонії.

"Розкопки тут раніше ніколи не проводилися, і наше дослідження показує, що нам потрібно повністю переглянути історію регіону Амазонії. Тільки на тій невеличкій її частини, яку ми вивчили, жило як мінімум кілька десятків тисяч людей", – зауважив Хосе Іріарте з університету Ексетера.

За розрахунками Іріарте і його колег, на території півдня Амазонії були присутні приблизно 1,3 тисячі подібних поселень стародавніх індіанців. Вчені вважають, що загальна чисельність жителів цих поселень могла коливатися в межах від 500 тис. до мільйона осіб.

Як повідомляв 5.UA, японські і французькі вчені після двох років робіт в знаменитій піраміді Хеопса заявили, що знайшли в ній "велику порожнечу".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Через 3,5 тисячі років забуття: У Єгипті археологи розкопали гробницю ювеліра та його дружини – фото

Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Єгипетська мумія
/
Ілюстративне фото
/

Попередній матеріал
Україна та Ізраїль підпишуть Угоду про ЗВТ у найближчий час – Гройсман
Наступний матеріал
Допомога від Китаю: до України приїхав переїзний асфальтний завод

16-річна Софія представить Україну на конкурсі молодих винахідників у США – що повезе

"Морський шпигун": Вчені випробували в Тихому океані рибу-робота SoFi – відео

Шостий континент чекає: українські науковці вирушають в ​XXIII антарктичну експедицію​

Розкопки прадавнього міста: в Києві на Поштовій площі створять музей

Вчені знайшли спосіб як "омолодити" нервову тканину

Незадовго до смерті Гокінг виклав у мережу свою останню роботу про паралельні всесвіти – ЗМІ