Металургія

Підвищення ренти не принесе державі очікуваного збільшення податкових надходжень – Федерація металургів

  Економіка залізорудних підприємств дуже чутлива до надмірного підвищення податків, застерігають металурги

  Різке підвищення ренти за видобуток залізної руди в разі прийняття Верховною Радою законопроєкту 1210 знищить залізорудну галузь. Про це заявив голова Федерації металургів України Сергій Біленький на засіданні робочої групи з питань ренти, повідомляє Мінпром.

  Він зазначив, що світові ціни на залізну руду можуть як зростати, так і знижуватися.

  "Для нас 75 доларів за тонну – це точка відсікання залізорудного експорту в Китай", – сказав він. У такому випадку експорт залізної руди знижується на 20-25%, а економіка України втрачає валютні надходження.

  "А там ще мінус 5-10 доларів у ціні – і ми втрачаємо й експорт у Європу, фактично тоді весь експорт", – уточнив глава ФМУ. За його словами, саме тому економіка залізорудних підприємств дуже чутлива до надмірного підвищення податкового навантаження – як це пропонується в законопроєкті 1210.

  "Держава в такому випадку недоотримає 3-4 млрд грн., за нашими підрахунками. Тобто підвищення ренти не принесе державі очікуваних результатів у вигляді збільшення податкових надходжень, в цьому немає сенсу", – резюмував голова Федерації металургів України.

  Попередній матеріал
  Керівництво НАТО відвідає Україну в жовтні – мета візиту
  Наступний матеріал
  Премія Сахарова 2019: в Європарламенті визначили фіналістів
  Теги: