Коболєв

"Пропозиції партнерів перевищили очікування": голова правління Нафтогазу про успіхи ПСГ

До 2014 року жоден європеєць не ризикнув би розмістити в Україні і кубічного метра свого газу

Нафтогаз України має контракти з 31 іноземною компанією на зберігання газу в українських підземних сховищах (ПСГ). Про це у Facebook повідомив голова правління НАК Андрій Коболєв.

За його словами, іноземні контрагенти закачали до українських сховищ та зберігають у режимі митного складу 1,4 млрд кубометрів газу, що істотно перевищує попередні очікування Нафтогазу.

"Всього в ПСГ України зараз є більш як 4 млрд. куб. м газу, який належить компаніям, що не входять до групи "Нафтогаз", – повідомив Коболєв.

Він стверджує, що до 2014 року жоден європеєць не ризикнув би розмістити в Україні і кубічного метра свого газу. Але відтоді НАК пройшли довгий шлях – всі гравці ринку отримали рівний та недискримінаційний доступ до потужностей зі зберігання газу. І вдосконалення триває.

"Впевнений, коли запрацює послуга "транспортування на короткі відстані" (short-haul services) – використання українських ПСГ для міжнародних компаній стане ще привабливішим", – додав керівник Нафтогазу.

Коболєв також зазначив, що ще одним критичним фактором, від якого залежатиме майбутнє ПСГ – проведення анбандлінгу за правильною моделлю.

"Після його завершення українськими ПСГ має керувати фаховий та надійний оператор, який користується довірою учасників ринку", – заявив він.

Коболев Андрій

Як повідомляв 5.UA, Андрій Коболєв розповів, коли почнуться тристоронні переговори щодо транзиту газу між Україною, Росією і Євросоюзом. РФ ще поки не назвала своїх представників на переговорах. 

Попередній матеріал
Рівненських активістів, які виступили за імпічмент президенту, виправдали
Наступний матеріал
"Хочемо бачити чіткий сигнал" – посол розповіла, чого Лондон чекає від нової влади України