Розумна економія: Кабмін створить в Україні Фонд енергоефективності

  Фонд має допомогти заощаджувати мільйони на газі та субсидіях

  Сьогодні, 13 липня, на засіданні Кабінет міністрів України схвалив створення Фонду енергоефективності, повідомляє "Дзеркало тижня".

  Рішення схвалити розпорядження "Про схвалення Концепції впровадження механізмів стабільного фінансування заходів з енергоефективності" прийнято членами уряду одноголосно, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Уряд також планує виділити кошти на фінансування заходів з енергоефективності.

  "Я вважаю, що це є абсолютно досконалим механізмом для того, щоб зробити Україну не імпортером енергоресурсів, а експортером, коли ми зможемо повністю забезпечувати себе усіма енергетичними ресурсами без газу, в тому числі газу в інших країнах. Це значить, що ми зможемо економити колосальні ресурси, цей інструмент є важливим ", – сказав Гройсман.

  Окрім того, інформує "РБК-Україна", прем'єр також доручив Мінфіну опрацювати механізми збільшення фінансування "теплих" кредитів: "Я знаю, що зараз ефективно ведеться робота щодо освоєння такого механізму, як ОСББ, і ми вже відчуваємо там дефіцит коштів. Геннадій Григорович (Зубко – Ред.) вам доручення, доручення Мінфіну знайти механізми збільшення фінансування саме" теплих "кредитів".

  Своєю чергою, віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко зазначив, що діяльність фонду дасть країні змогу за 5 років наблизитися до європейської моделі споживання та обліку енергоресурсів.

  "До 2021-го повинні досягти економії 15 млрд кубометрів газу щорічно, економити щорічно 5 млрд грн бюджетних витрат на фінансування субсидій, створити 75 тис. робочих місць. Крім того, робота Фонду дає старт розвитку малого і середнього бізнесу на ринку впровадження енергоефективних заходів", – підкреслив Зубко.

  Як повідомляв 5.ua, 3 липня Гройсман заявив, що споживачі не платитимуть за газ більше 15-20% власного доходу.

  Попередній матеріал
  "Антонов" оприлюднив відео величного Ан-178, що перебуває на авіасалоні у Британії
  Наступний матеріал
  "Це невеликі кошти": Кличко дав розпорядження встановити по Києву камери відеоспостереження

  Рахунки "Київенерго" розблокували – КМДА

  Рада ввела мораторій на штрафи за борги для теплокомуненерго

  Субсидія, запропонована урядом, не спонукає до енергозбереження – економіст

  Форум "Фонд енергоефективності: ключовий start-up України" у Києві

  Білоус розповів чи продаватимуть обленерго іноземцям - інтерв'ю

  Голова Фонду держмайна: Хто претендує на ОПЗ та чи продаватимуть обленерго іноземцям