Ціна газу за формулою "Газпрому" була б удвічі вищою за нинішню – "Нафтогаз"

  Транзиту російського газу через територію України з початку 2020 року, найімовірніше, не буде

  Директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що ціна газу для України, розрахована за формулою, закладеною в контрактах з "Газпромом", станом на осінь 2019 року була б вдвічі вищою за ціну газу, який Україна купує на європейському ринку.

  На графіку ціна на газ за контрактом з "Газпромом" "до перегляду в арбітражі" (блакитна лінія) і "після перегляду в арбітражі" (червона лінія).

  За його словами, ціна після перегляду є постійно і значно нижчою, ніж до перегляду Трибуналом у Стокгольмському арбітражі.

  "Якщо подивитися на поточний період, то різниця практично у два рази. Тобто ми б зараз платили "Газпром"у за газ ціну у 2 рази більшу!" – йдеться в тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що така ситуація могла би бути реальною, якби "Нафтогаз" не вимагав у Стокгольмському арбітражі перегляду контрактної ціни до ринкового рівня, зокрема заміни прив’язки до нафтопродуктів у формулі ціни на прив’язку до ринкових цін на газ у Європі, і не переміг за цією вимогою.

  "Ось вам приклад того, як "Газпром" та Росія будують відносини з Україною, і що відбувається, коли нікому зрозуміти та захистити інтереси української сторони. Буду використовувати цей приклад, коли буду згадувати, як свого часу мені доводилося переконувати вимагати перегляд ціни до ринкового рівня, і як мені й моїй команді було непросто обґрунтувати цю вимогу, щоб перемогти в арбітражі", – підсумував Вітренко.

  Раніше виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко сказав, що транзиту російського газу через територію України з початку 2020 року, найімовірніше, не буде.

   

  Попередній матеріал
  Уряд шукає "компроміс" із Коломойським щодо "ПриватБанку" – Гончарук (оновлено)
  Наступний матеріал
  Україна може втратити ¾ експорту ЗРС у разі ухвалення законопроекту №1210 – Каленков

  Тристоронні переговори щодо транзиту газу треба провести якнайшвидше – віце-президент Єврокомісії

  "Газпром" завернули: Данія відмовилася будувати "Північний потік-2" у власній економічній зоні

  "Газпром" не визнає рішення Стокгольмського арбітражу – Клімкін за підсумками переговорів

  "РФ хоче будь-що обійти Україну": в "Нафтогазі" прокоментували хід газових перемовин

  Ми зараз паразитуємо на "газовій російській голці" – економіст пояснив, чому

  "Нафтогаз" підрахував, скільки Україні коштували газові контракти 2009 року