Юрій Вітренко в ефірі програми 'ІнфоДень'

Україні вистачить своїх ресурсів – Юрій Вітренко про можливе припинення транзиту російського газу

Також він заявив, що Україна може почати експортувати власний газ

Україні має вистачити накопиченого газу на час опалювального сезону. Про це заявив Юрій Вітренко, виконавчий директор групи "Нафтогаз", в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі".

"Ми маємо бути готові, що Росія припинить транзит газу через Україну. В нас накопичено приблизно 21,5 мільярдів кубів газу. Цього має вистачити для проходження опалювального сезону, навіть якщо не буде транзиту. Також мала бути здійснена низка технічних заходів, які, сподіваюсь, Україна зробила, і буде готова пройти ці місяці без російського газу", – сказав Вітренко.

Він додав: "На Європу не буде істотного впливу, оскільки в її сховищах накопичена велика кількість газу. Ми попереджали, і вони знають про всі складнощі. Головний напрям – це тристоронні переговори за участю України, Росії та Європейської комісії, яка відіграє керівну роль в цих розмовах. Тому вони проінформовані щодо всіх деталей. Віце-президент комісії робив дві пропозиції сторонам, і ми прийняли обидві. Тому звинувачувати нас у відсутності транзиту не зможуть".

Директор також зазначив, якщо вирішення питання стосовно транзиту газу затягнеться, Україна буде змушена накопичувати більше обсягів газу у сховищах. За його словами, треба буде відповідальніше ставитися до його видобутку і зменшити споживання. Таким чином, Україна могла би перестати імпортувати газ і навіть почати його експортувати.

Окрім того, Юрій Вітренко розповів, чи може Росія змусити Україну пробачити борги "Газпрому": "В нашому контракті зазначено, що рішення Стокгольмського арбітражу є кінцевими і обов’язковими для виконання. Ми не зможемо нікому пояснити, чому ми відмовилися від рішення, за яким "Газпром" має сплатити нам цю суму. Окрім цього, за європейськими правилами, контракт укладається з "Газпромом" і відокремленим оператором. Тому "Нафтогаз", який не буде стороною нового контракту, не зможе нічого списувати".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, 18 листопада НАК "Нафтогаз України" отримав від "Газпрому" пропозицію про продовження терміну дії існуючого контракту на транзит газу або укладання нового терміном на 1 рік із відмовою обох сторін від усіх взаємних претензій у міжнародному арбітражі. У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відповіли, що така пропозиція неприйнятна.

Попередній матеріал
Піратська сокира Зеленського під компасом України: Володимир Ар'єв у програмі #Кендзьор
Наступний матеріал
"За чатики з Джокером": Криклій хоче звільнити заступницю через її листування із пранкером (оновлено)

"Росія, найімовірніше, розпочне газову війну взимку": Сергій Фурса про контракт "Нафтогазу" з "Газпромом"

"Нафтогаз" значно підвищив ціну на газ для промисловості

В Україні подешевшає газ для населення – на скільки саме

До енергонезалежної зими готові: Коболєв назвав обсяг газу в запасах сховища України

Ціна на газ для населення з наступного року буде ринковою – "Нафтогаз"

У Єврокомісії зробили заяви щодо транзиту російського газу до ЄС через Україну – реакція "Нафтогазу"