Верховна Рада IX скликання

ВР ухвалила закон №1076: замовник держпослуг зможе обирати екологічні товари – Берзіна

  Нині Україна недостатньо ефективно використовує вторинну сировину

  Новий закон про публічні закупівлі допоможе замовнику державних послуг обирати екологічні товари. Про це заявила експертка UN Environmental з публічних закупівель Світлана Берзіна, пише "24 канал".

  "Це має бути вимога замовника. Чому вони раніше цього не застосовували? По-перше, не було уточнень в законі про закупівлі щодо нецінових критеріїв, не було методичної бази як це робити, не було певних стандартів. І зараз ми в очікуванні закону, який прийнятий. Адже вже напрацьовані певні матеріали, які будуть забезпечувати і допомагати замовнику це робити", – пояснила Берзіна.

  За її словами, менше ніж 1% замовників використовують такі критерії як "екологічність" чи "ресурсоефективність" під час замовлення державних послуг. Тобто, Україна недостатньо ефективно використовує вторинну сировину. Лише будівництво доріг із шлаків дозволило б зекономити 17 мільярдів гривень на рік та зберегти навколишнє середовище. Рівень використання вторинної сировини в Україні в два рази нижчий за загальноєвропейські норми, зауважила Світлана Берзіна.

  "Україна має великий потенціал на використання вторинних ресурсів, якщо ми порівняємо, скільки їх використовується при виробництві в будматеріалах, то вийде, що ми суттєво відстаємо від Європи і Азійських країн", – зазначила Берзіна.

  Верховна Рада ухвалила закон 1076, в якому з'явились нові критерії відбору. Законом уточнено, що замовник має враховувати екологічність та ресурсоефективність товарів, робіт та послуг. Також очікується, що після ухвалення цього документу корупції в закупівлях буде набагато менше. Нововведення почнуть впроваджуватися за пів року після опублікування.

  Попередній матеріал
  "Не будую далеких планів": Сенцов зустрівся з депутатами Бундестагу
  Наступний матеріал
  Зміни до Податкового кодексу можуть спричинити кризу, як у 2008 році – Каленков
  Теги:

  Перегляд бюджету і скорочення персоналу: Герасимчук про наслідки податкових змін для металургії

  Законопроєкт 1210 є "податковою бомбою уповільненої дії" – металурги

  Законопроєкт 1210: гірничо-видобувні компанії заплатять майже 90% податку

  Новий закон про публічні закупівлі чітко уточнює, що таке екологічні критерії та стандарти – розробники

  "Правки Коломойського": значна частина нардепів у податковому комітеті – представники олігарха

  Оподаткування видобутку руди в Україні не варто змінювати до 2021 – ЄБА