Музично-драматичний театр в Одесі

В Одесі музично-драматичний театр зачинять через порушення пожежної безпеки – які наслідки

Адміністрація театру запевняє, із 17 пунктів порушень залишилося виправити лише три. Але на це потрібно 4,5 мільйона гривень

Український музично-драматичний театр в Одесі має призупинити діяльність за кілька тижнів через порушення правил пожежної безпеки. Рятувальники виявили в закладі понад пів сотні недоліків. Частину з них комунальний заклад виправив, але суд вирішив, що експлуатувати приміщення не можна. Про долю театру та майже 200 його працівників дізнавалася Ольга Дунська.

На початку жовтня Апеляційний суд Одеси підтримав рятувальників та вирішив – до усунення всіх порушень протипожежної безпеки експлуатацію закладу заборонити.

"Мають бути відрізані електромережа, тепломережа, теплопостачання й водопостачання, театр має бути опечатаний і всі роботи, пов'язані навіть з усуненням пожежних недоліків, відбуваються лише з дозволу та під наглядом ДСНС. Якщо у нас вимикають теплопостачання, Театр ляльок також залишається без теплопостачання, все", – розповідає директорка театру ім. В. Василька Юлія Пивоварова.

Адміністрація театру запевняє, із 17 пунктів порушень залишилося виправити лише три. Але на це потрібно 4,5 мільйона гривень. У комунального закладу таких грошей немає.

"Ці кошти передбачені бюджетом і на найближчій сесії, черговій, 25 жовтня вони будуть виділені", – запевняє голова Одеської облради Сергій Паращенко.

Проте і гроші проблему швидко не розв'яжуть.

"Є тендерні процедури, які по моїм підрахункам можуть зайняти пів року, але Одеса не може пів року залишатися без українського театру. Бюджетні кошти при зміні бюджетного року втрачаються і потім потрібно нове рішення", – зауважив позафракційний депутат Одеської облради Владислав Фінік.

Бюрократична тяганина для творчого закладу загрожує наслідками. До кінця року в українському театрі заплановані три прем'єри. Утім, вони під загрозою зриву, адже закрити заклад можуть менш ніж за місяць. Якщо це станеться, без роботи залишаться понад дві сотні митців.

Заслужена артистка України Нінель Наточая, яка працює в театрі три десятки років, ситуацією, що склалася, обурена.

"Якщо йти по букві закону, ми втрачаємо 4 місяці роботи, я розумію, якщо опечатають театр – ми з нього виходимо і, вибачте, більше не заходимо. Тому що, якщо вимкнуть опалення, ви розумієте, що рвонуть труби й ми не зайдемо сюди весною через іншу причину", – наголошує актриса.

У ДСНС кажуть, про наявність порушень театр попереджали ще торік. Відтоді більшість недоліків заклад усунув. Але поки існує хоч один, рятувальники запевняють – не дозволять експлуатувати приміщення.

"У будь-якому займанні, навіть не в самому театрі, не в глядацькій залі, коли з'являється дим – система повинна спрацювати, витягнути те все і люди спокійно можуть вийти, а не заповнити місце, де знаходяться глядачі і щоб ми мали, не дай Боже, якісь наслідки", – пояснює начальник Одеського управління ДСНС в області Олександр Полохач.

Після завершення перевірки рятувальники, депутати та керівництво театру мають разом вирішити, як допомогти мистецькому закладу.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Пожежобезпечне мімімі: австралійські рятувальники знову позували з тваринками для благодійної фотосесії

Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/
Пожежники-благодійники з тваринками
/

Попередній матеріал
Без контролю над кордоном будь-які переговори не мають сенсу – політичний експерт
Наступний матеріал
"МОЗ досяг дна": біля Уряду відбувся протест через відсутність безоплатних ліків для тяжкохворих

"Звичайна роль – особливий актор": у Херсоні з успіхом виступає інклюзивний театр

Акробати та кран: у Києві стартував щорічний фестиваль "Французька весна"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор-художній керівник Київського академічного Молодого театру Андрій Білоус на "5 каналі"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": примадонна української оперети Ася Середа-Голдун в ефірі "5 каналу"

Дитяча реабілітація творчістю: як сцена лікує душі дітей зі складними долями

"Монологи війни": як ветерани АТО готуються до вистави про наболіле