'Де в Києві поїсти, помитися, переночувати'

"Де в Києві поїсти, помитися, переночувати": хто і навіщо видав довідник для безхатьків

Довідник передадуть в усі організації та структури, які працюють з безпритульними. Патрульна поліція вже забрала собі понад тисячу примірників

"Де в Києві поїсти, помитися, переночувати" – спеціальний довідник з такою назвою створила Спільнота святого Егідія. Вони вже кілька десятків років опікуються знедоленими, тому вирішили систематизувати всі місця у столиці, де безхатькам зможуть надати безплатну допомогу.

Кількадесят багетів, палок ковбаси та до 10 кг огірків. Бутерброди готують на маленькій кухні волонтери – спеціально для тих, хто не може купили собі поїсти самостійно. Йдеться про безхатьків або тих, хто опинився у скрутному становищі.

Невибагливі наїдки Тетяна Чернуха готує вже 3-й рік. Запевняє – головне в цій справі не бутерброди, а увага: "За ці 3 роки у мене з'явилася особиста дружба з бездомним. Коли я, наприклад, не можу прийти – він питає: "А чому Таня не прийшла? А в неї все там добре?"

Щовівторка і щочетверга готувати їжу приходять охочі допомогти – студенти, в середу після роботи – дорослі, а у п'ятницю – школярі. Біля столу чаклує Ірина Кабан. Дівчина навчається у Могилянці і про таку ініціативу дізналася саме там. Допомагати прийшла вперше.

"Я познайомилася з представником цієї організації на "Фреш-фесті" – це свято для першокурсників. Мене це зацікавило, тому я прийшла допомогти. Деякі люди, можливо, цього не розуміють, але допомагати тим, хто цього потребує, – це прекрасно. Особливо, коли у вас є можливості", – вважає дівчина.

Наїдками та гарячим чаєм волонтери зі спільноти Святого Егідія пригощають знедолених у кількох місцях – завжди за графіком. Цього разу підопічні отримають не лише їжу, а й невеликий подарунок – спеціальний довідник. Волонтери систематизували і виписали інформацію про місця в Києві, де ті, хто потребує, можуть отримати допомогу. Назвали книжку просто "Де в Києві поїсти, помитися, переночувати".

Але про ці місця знають не всі. Спільнота святого Егідія допомагає бездомним у Києві вже понад 20 років. За словами чільника організації, Юрія Ліфансе, такі довідники вже багато років ефективно допомагають бездомним у західноєвропейських містах. Тішиться, що змогли скласти і надрукувати такий перелік і у Києві – до цього він існував лише у мережі. Тепер будуть доповнювати.

"Здається і є майже в усіх сьогодні телефони, але не в усіх оплачені рахунки, тому немає інтернету для того, щоб дізнатися куди піти, що зробити. І цей довідник стане якраз у пригоді, бо це офлайн-інформація. Ці речі розповсюджуються, якщо хтось хоче їх розповсюджувати, а це якраз допомога. Це книжка не тільки для бездомних, а й для тих, хто працює з бездомними", – пояснює голова спільноти Святого Егідія Юрій Ліфансе.

Першими такі примірники отримають люди, які прийшли на безкоштовний обід за вже звичною адресою. На точці біля Флорівського монастиря книжки взяли всі присутні. З'ясувалося, що більшість не знали навіть про існування місць для ночівлі, або, скажімо, безкоштовного лікування.

Довідник передадуть у всі організації та структури, які працюють з безпритульними. Патрульна поліція вже забрала собі понад тисячу примірників.

Анна Брикова, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Нові ґаджети та краєвиди Києва: що було на презентації від Apple – короткий огляд
Наступний матеріал
Транзит газу через Україну є стратегічно важливим для всього Євросоюзу – єврокомісар