Друге життя для ялинки: як працюють столичні пункти перероблення хвойних

Новорічні дерева проходять обробку через агрегат для подрібнення гілок, результат роботи – щепа

У столиці запрацювали пункти прийому новорічних дерев. Ялинки й сосни почали утилізовувати екологічно корисним способом. Тож і стихійний звалищ має бути менше, і дерева знову стануть у пригоді. Як переробляють дерева та де їх потім використовують – розповість Ірина Сисак.

Хоч новорічно-різдвяні свята ще не закінчилися, в столиці вже запрацювали пункти прийому ялинок. Саме сюди кияни можуть принести святкове дерево на утилізацію.

Новорічні дерева проходять обробку через агрегат для подрібнення гілок. Результат роботи – щепа. Її використовують для підсипання хвойних. Це не добриво, пояснюють комунальники. У такий спосіб вдається захистити ґрунт від пересихання та перегріву.

"Зберігаємо, використовуємо для підсипання, для зберігання вологи під лунками, під кущами", – розповів озеленювач КП з утримання зелених насаджень Дарницького району Олег Свиридов.

А підсипати є що: цього року комунальне підприємство висадило сімсот молодих хвойних дерев. Уже навесні для них використають свіжу щепу.

Більшість опитаних перехожих запевнили – живу ялинку в оселях не ставлять, тому пунктами не цікавилися, але ідею загалом підтримують.

А ті, хто мають живі дерева, запевняють: обов'язково скористаються послугою.

"Свідомість мешканців з кожним роком стає вищою, тому що дійсно, частіше, більше почали приносити ялинок до нас на базу", – розповіла директорка комунального підприємства Людмила Філінська.

Новорічні ялинки, сосни та смереки кияни можуть принести у 10 пунктів утилізації, які розпочали роботу вже від 2-го січня. Але перед тим просять очистити дерева від прикрас.

"Будь ласка, знімайте дощик, знімайте іграшки, бо наш агрегат може зламатися з того", – пояснює пані Людмила.

Пункти утилізації ялинок відкривають у Києві вже кілька років. Особливий наплив дерев – після Водохреща. Тоді дробити хвойні доводиться ледь не щодня. Торік, після завершення свят, кияни здали на утилізацію понад 10 тисяч ялинок. Але пункти прийому свою роботу не припиняють – останнє новорічне дерево на Дарницьку базу принесли у травні.

Ірина Сисак, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Варфоломій закликав голів автокефальних Церков визнати ПЦУ
Наступний матеріал
Танки й гаубиці в районі Круглика та Мирного: в СЦКК кажуть про грубе порушення Мінських угод

І засяяли новорічні вогні: в Києві запалили головну ялинку країни

У Києві запалили головну ялинку країни – чим дивували цього разу

В очікуванні вогників на головній ялинці та заторів: Київ поринув у святкування Дня Миколая

Офіційне відкриття головної ялинки країни: які зірки запрошені та що чекає на гостей свята

Легальні ялинки: журналісти перевірили, як у столиці чесно купити новорічну красуню

Хвойний сезон: лісгоспи Одещини активно готуються до продажу святкових дерев