Флешмоб під Радою: переселенці вимагають право голосу на місцевих виборах

Законопроект, що дасть їм право обирати, зареєстрований у Верховній Раді рік тому, але досі його не розглянули

У понеділок, 19 березня, під стінами парламентських комітетів вимушені переселенці вимагали право голосу на місцевих виборах.

Нині всі, хто тимчасово покинув окуповані території, можуть голосували лише на президентських та парламентських виборах за партії. Тим не менше, вони позбавлені права обирати депутатів-мажоритарників та голосувати на виборах у територіальних громадах, де мешкають.

На думку вимушених переселенців – це дискримінація. Законопроект, що дасть їм право обирати, зареєстрований у Верховній Раді рік тому, але досі його не розглянули.

За 12 днів до річниці реєстрації цього законопроекту в парламенті активісти організували флешмоб у мережі – "12 днів вистачить". Щодня публікують історії переселенців, які стикалися з проблемами на місцевому рівні. Активісти сподіваються, що депутатам вистачить часу розглянути їх законопроект.

"Всі питання благоустрою міста, свого району, де ти мешкаєш, вирішують саме місцеві депутати. У багатьох країнах Європи є таке поняття як ценз: коли ти проживаєш півроку чи рік на території, і не є громадянином країни, але ти можеш обирати місцеву владу, бо вона робить якісь справи щодо благоустрою для тебе. А тут ми є громадянами, але не можемо контролювати, як мої особисто податки використовує місто Київ", – обурена вимушена переселенка Катерина Жемчужникова.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
Брифінг голови Верховної Ради України Андрія Парубія – відео
Наступний матеріал
У Верховній Раді з собаками шукають вибухівку: що відомо