У Києві просто неба відкрили перший в Україні парк корупції

На території парку 10 інтерактивних надувних павільйонів, де можна побувати у секретній лабораторії НАБУ і побачити страшний сон корупціонера

У Києві просто неба відкрили перший в Україні парк корупції. Для цього на території ботанічного саду створили унікальну пневматичну конструкцію. Десять повітряних сфер розташували у вигляді ящірки. Там відвідувачі дізнаються секрети корупційних схем та можуть спробувати себе у ролі хабарника. Деталі розповість наш кореспондент Іван Петричак. 

Ось цей елітний спорткар – придбаний одним із можновладців більш ніж за 150 тисяч євро. З'ясувалося, що за вкрадені гроші. Тож тепер автівка – один із експонатів парку корупції. Ім'я екс-власника автівки відвідувачам парку не розсекречують.

Ека Ткешелашвілі, очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС, каже: "Ми цілеспрямовано не називаємо імен. Це не наша ціль, цим займаються ті органи які займатимуться покаранням таких особистостей. Ми хочемо попрацювати з суспільством на цю тему шляхом показу конкретних, ось таких артефактів, які можуть людям дати зрозуміти, що це не просто десь щось конфісковується, а ось-такі машини".

На території парку 10 інтерактивних надувних павільйонів. А ось у цьому павільйоні, відвідувачам пропонують відчути себе у ролі хабарника. Над двоспальним ліжком встановили рухомий екран, що відтворює нічне жахіття хабарника. За задумом авторів, екран, який насувається на глядача, має посилити враження.

Тут у віртуальній реальності в окулярах гості можуть відвідати секретну лабораторію НАБУ та допитати хабарника. А ось у цій кулі представлені експонати що допомагають боротися з корупцією. Це, зокрема, інструкції про те, як відслідковувати шлях сплачених податків та як розпізнати корупційні схеми на етапі їх створення.

Відвідувачам, до речі, тут також можна відчути себе детективами і розгадати одну із корупційних схем. Вона починається із самого корупціонера. Потім державне підприємство, яке цей корупціонер вирішив розкрасти. Згодом декілька точок: підставні фірми, офшорні компанії та зрештою виведення корупціонера на чисту воду. А за цією схемою учасникам пропонують подивитися, як з корупцією боряться за кордоном.

Перший в Україні парк корупції відкрили за сприяння представників ЄС. Томас Фрилесен, представник делегації ЄС в Україні, розповів: "Ми проводимо компанію обізнаності, інформуючи суспільство та проводячи різноманітні кампанії. Тому що обізнаність серед населення – дуже важливий крок у протидії з корупцією".

Ініціатори створення парку сподіваються, що згодом темпи оновлення експонатів зменшаться, а в Україні з'явиться ще один антикорупційний механізм.

Куратор проекту Ярослава Гресь каже: "В цьому проекті ми агітуємо за створення вищого Антикорупційного суду. І ми дуже сподіваємося що протягом роботи цього проекту закон у ВР буде прийнято і суд створено. Ми всі знаємо що Україна в очікуванні цієї події".

Останній зал організатори назвали "Омріяна країна". Там можна побачити, якою є Україна без корупції. Квиток до парку коштує 50 гривень. Усі зібрані кошти підуть на розвиток ботанічного саду.

Іван Петричак, Данило Шматько, "5 канал"

Попередній матеріал
Тимчук: Росія зігнала на кордон з Україною колону військової техніки – відео
Наступний матеріал
Символізм вражає: активісти принесли під посольство РФ у Києві "труни" – відео

Створення енергетичного ринку Європи: що обговорювали на форумі "Енергетична безпека майбутнього" у Монако

На які поступки щодо Росії може піти ЄС, щоб миротворці ООН зайшли в ОРДЛО – Іщенко

У Євросоюзі заявили, що Росію повинна визнати відповідальність за збиття MH17

Як в Україні на "договірняках" у футболі заробляли сотні тисяч баксів – лонгрід

Транспортний коридор до Європи: про що домовилися Порошенко і прем'єр Болгарії

Путін "використав" Макрона для власного піару – Висоцький