Васильківська школа №6

Розібрали до цеглинки: де і як навчаються учні Васильківської школи, що обвалилася в 2016-му

Коли почнуть будувати нову школу невідомо, оскільки з бюджету області на це досі не виділили ані копійки

У дитячому садочку та місцевому коледжі досі змушені навчатися учні Васильківської школи №6. А все –через обвал капітальної стіни восени 2016 року. Тоді міські посадовці вирішили повністю демонтувати навчальний заклад, а на його місці звести новий. Однак і досі не виділили коштів на проведення тендерів та не почали зводити навіть фундамент. Дар'я Цисарук – докладніше.

Такий вигляд Васильківська школа №6 мала в жовтні 2016 року. Тоді капітальна стіна будівлі впала просто під час уроків. Старші допомагали молодшим покинути заклад. Уже півтора року тут ніхто не навчається, не чути й звичного дзвоника, який сповіщає про початок уроків. На місці школи – самі руїни.

Тетяна Шемберко – випускниця Васильківської школи №6. І двох своїх дітей віддала навчатися саме туди. Пригадує, коли дізналася про обвал школи – було лише бажання побачити дітей вцілілими. Згадує: "Вибігала, й так бігла, що навіть офіс відчиненим залишила. Вам не передати, що я відчувала. Просто стала в коридорі, взялася за голову і не могла повірити, що таке сталося".

Аварійну школу довелося розібрати до цеглинки. За висновками експертизи, стіна обвалилася через старий фундамент, який не витримав навантаження. На демонтаж навчального закладу міські посадовці виділили близько 4 млн грн. Будівельники зберегли вікна, двері та матеріали, які стануть у пригоді для будівництва нової школи. А от сміття – залишили на стадіоні, де раніше займалися діти.

"Зробили вже підготовчі роботи. Проведено роботи із демонтажу старої аварійної будівлі за рахунок бюджету міста. Проект зроблений уже, він буквально в кінці 2017 року з'явився", – звітує начальник відділу освіти Васильківської міської ради Лілія Козак.

Коли ж почнуть будувати нову школу – невідомо. Оскільки з бюджету області досі не виділили ані копійки. Проголосувати за це на черговій сесії мають депутати обласної адміністрації. Для проведення тендерів та залиття фундаменту майбутнього навчального закладу необхідно 10 млн грн. Аби звести геть усю школу – ще 200 млн грн. Якщо гроші таки виділять – побудувати нову школу обіцяють за 2,5 роки.

А поки школярі змушені навчатися у трьох навчальних закладах Василькова. Молодшу школу під опіку узяли сусідні освітяни, середню перевели в дитячий садочок, а старшу – до коледжу Національного авіаційного університету.

Такими умовами навчання батьки школярів обурені. Мовляв, діти не можуть нормально харчуватися та відвідувати заняття з фізкультури. На початку травня батьки школярів виходили на мітинг та перекривали головну дорогу до Василькова, утім, стверджують, – безрезультатно.

Щоранку дітей на навчання відвозять автобуси. У міськраді Василькова підрахували – за три місяці витрачають на це майже 120 тис. грн. Однак батьки та діти не полишають надії, що для них ще пролунає дзвоник у новій рідній школі.

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Скандал довкола київського костелу: чи справді від храму відвалюється ліпнина – ФОТО

Попередній матеріал
"Гібридні дії змушують шукати гібридні відповіді" – Еміне Джапарова про свободу слова в Україні
Наступний матеріал
Взяли на озброєння британський досвід: Джапарова про новітню практику страткому в Україні

Міносвіти скасувало вступ до шкіл за конкурсом: чому новація вже викликає обурення

Чекають на квартири 12 років: у Борисполі ошуканим інвесторам урвався терпець

Чому на Черкащині 650 учнів навчаються в музичній школі з тріщинами в стінах – сюжет

Дизайнерські сукні та костюми: як минуло дивовижне перевтілення випускників із дитбудинків

У Києві сотня пенсіонерів спричинила транспортний колапс: чому протестують

"Щодня цегла падає": на Черкащині в житловому будинку обвалився дах