Суд у справі Майдану
Суд у справі Майдану 5 канал

Справа "чорної роти" "Беркуту": як куля з АК стала наріжним каменем на суді

Від ранку вівторка, 26 грудня, у Святошинському райсуді столиці тривав розгляд справи так званої "чорної роти" – п'яти екс-беркутівців, яким інкримінують умисне вбивство 48 майданівців та заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості 20 лютого 2014 року

У залі суду сьогодні присутній лише один потерпілий, ще четверо – не змогли з’явитися, передає кореспондент "5 каналу". 

Віктор Кушнір, потерпілий у справі, приїхав на Майдан 19 лютого, жив у наметі поблизу консерваторії. Наступного дня невідомий поцілив його на Інститутській, одразу під мостом – від "Глобусу" до екс-Жовтневого палацу. Куля влучила чоловікові у передпліччя.

"Витягли на Майдані (кулю – ред.) і я її залишив собі. Коли приїхав додому, – це було 25 лютого, показав співробітникам міліції, її вилучили. Так само, як і куртку, яка була на мені в той час – для експертизи", – розповів потерпілий.

Калібр набою – 7.62, зброя – автомат Калашникова 47. Саме ця куля стала наріжним каменем у слуханні. Адже на думку захисників "беркутівців", експертизу провели з різними кулями. Тож суд призначив ще одну експертну перевірку.

"Чи була ця куля поцілена з автомату, який перебував у віданні "Беркуту" міста Києва? В нас є балістичний висновок, що була. Захист зазначає, що не була, і є якісь неточності. Ці неточності має усунути ця основна експертиза, призначена судом", – коментує прокурор Яніс Сімонов.

Ще чотири епізоди слухали без потерпілих, але з обмовкою: у будь-який час ті можуть з’явитися в суді. Втім, адвокати "беркутівців" навіть при розгляді відеозапису слідчих експериментів наголошують, що враховувати можна тільки місце злочину, але не свідчення.

"Є суперечливі дані щодо напрямків, з яких вони отримали поранення, є суперечливі дані судово-медичної експертизи. І без потерпілих, які могли б надати нам дані, пролити світло, ми взагалі не можемо встановити, за яких умов вони дістали поранення, в якому місці", – каже адвокат підозрюваних Олександр Горошинський.

Прокурори впевнені: доказів вистачає. Ситуацію з відсутністю потерпілих пояснюють їхніми заявами про неможливість бути на засіданні.

"Ми не наполягали розглядати їх епізоди без них. Ми надали документи, але якщо вони виявлять бажання і зможуть приїхати, то ми, безпосередньо, допитаємо і надамо суду їхні пояснення", – каже прокурор.

Суд призначив наступне засідання на 30 січня. Від 2016-го року заслухали близько дві третини – зі 128 епізодів лютневих розстрілів.

Анна Брикова, Василь Дендін, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Публічне зведення рахунків було помилкою": про що говорив Ситник із Луценком після повернення зі США
Наступний матеріал
Посвідки на постійне проживання у Польщі мають лише 45 тис. українців – Зеркаль
Loading...