Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН

Сутички у центрі столиці: як добровольці ОУН намагалися знести пам'ятник Ватутіну

Активісти запаслися інструментарієм – взяли з собою драбину, кувалду та яйця

Учасники добровольчого руху ОУН у столичному Маріїнському парку намагалися знести пам'ятник генералу Ватутіну і пошкодити ще один монумент у цьому ж парку – пам'ятник учасникам Січневого повстання 1918 року. Уже відомо про сутички. На місці перебуває кореспондент "5 каналу" Евеліна Михайленко.

З її слів, близько 11:00 неділі, 14 жовтня, учасники ОУН рушили від станції метро "Арсенальна" до Маріїнського парку, утім хода була нечисельною. Значно більше було за маршрутом правоохоронців.

Для знесення пам'ятника генералу Ватутіну учасники акції взяли з собою драбину та кувалди, а також яйця, які кидали у постаменти. Між правоохоронцями та активістами на місці виникла штовханина, було чутно нецензурну лайку.

"Ми зробили те, що мали би зробити – підігнали машину з кувалдою, драбиною, мотузкою. Правда, далеченько, близько нас не пустили. Якби нам дали, ми би максимальної шкоди нанесли і арсенальському більшовику, і московському окупанту. На жаль, цього не сталося. У принципі, це було передбачувано", – коментує ситуацію голова ГО "Добровольчий рух ОУН" Микола Коханівський .

Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
/
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
/
Пам'ятник Ватутіну та добровольці ОУН
/

"Ми вважаємо, що в центрі міста, у сквері, де відбуваються різні заходи, не місце комуністичним символам, комуністичним діячам, а також символам окупаційної армії. Ми виконуємо Указ Президента про декомунізацію, який давно має бути виконаний", – додає учасник організації Руслан Чех.

Натомість правоохоронці стверджують: цих пам'ятників немає у списку тих, що підлягають декомунізації, тому наразі вони не можуть допустити знесення або пошкодження цих пам'ятників.

"Попри те, що ці пам'ятники, а особливо пам'ятник Січневому повстанню, це символи тоталітарної епохи, є чітко визначений законодавчий акт, що це братська могила, там є поховання. Тому законом про декомунізацію прописано, що не можна там зносити. Я як керівник поліції Києва перед міською радою та державною адміністрацією і по цьому, і по пам'ятнику на Арсенальній площі поставив питання, щоб прийняли якесь законне рішення – або перенесли, або в інший спосіб", – зазначив голова Нацполіції у Києві Андрій Крищенко.

Станом на 13:00 учасники акції розійшлися. На місці чатують правоохоронці. 

Попередній матеріал
Стало відомо, скільки жінок-військових боронить Україну на сході
Наступний матеріал
СММ ОБСЄ помітила колону військових вантажівок на українсько-російському кордоні