Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Урядовий портал

Гончарук відреагував на рішення Бундестагу щодо "Північного потоку-2" – як оцінює

Читайте по-русски
Нині урядовці намагаються оцінити ухвалу Бундестагу з юридичного боку

У Кабміні заявили, що рішення німецького Бундестагу оцінюють позитивно. Зауважили, що добудувати трубу росіяни зможуть лише за умови виконання спільного законодавства Євросоюзу, інформує "5 канал".

Прем'єр-міністр повідомив, що нині урядовці намагаються оцінити цю ухвалу з юридичного боку. 

Гончарук сказав: "Рішення, яке було ухвалене, – набагато краще від того, яке вони намагалися на початку прийняти. Ми зараз намагаємося дати йому юридичну оцінку. Якщо закони або нормативні документи, які приймаються будь-якими національними органами країн ЄС, суперечитимуть тим правилам, які ми імплементуємо в Україні, то ми будемо боротися і вимагати того, щоби правила були рівними для всіх. Інтереси України в Європі точно будуть захищені". 

Додамо, що питання будівництва "Північного потоку 2" та енергетичну безпеку в Європі обговорили телефоном президент України та Європейської Ради. Про це повідомляється на офіційній інтернет-сторінці глави держави.

Крім цього, Володимир Зеленський та Дональд Туск обговорили перебіг реалізації домовленостей 21-го саміту Україна – ЄС. Дональд Туск привітав активізацію реформ в Україні. Говорили про виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Туск також запевнив у незмінній підтримці європартнерами суверенітету й територіальної цілісності України. 

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Бундестаг проголосував за захист Nord Stream 2. Запропоновані федеральним урядом зміни стосуються 12-мильної ділянки газогону, розташованої в територіальних водах Німеччини.

Україна закликала Бундестаг Німеччини не підтримувати поправок, які дадуть можливість газопроводу "Північний потік-2" обійти газову директиву Європейського Союзу. 6 листопада стало відомо, що німецька правляча коаліція розробила новий закон, який має захистити споруджуваний газопровід "Північний потік-2" від посилених правил оновленої газової директиви ЄС. Минулого тижня Данія дала свою згоду на прокладення газового маршруту "Північний потік-2". Євродепутат зазначив, що тепер можна лише намагатися затримувати реалізацію цього проєкту.

Попередній матеріал
Міфи про небезпеку вакцинації є елементом гібридної війни – Лапій
Наступний матеріал
"Ми тут, бо вони нас захищали": активісти в Одесі називають звинувачення Марченка безпідставними – відео
Loading...