Павло Клімкін

Клімкін: Якщо Угорщина не відкличе свого консула з Берегового, то Україна вишле його протягом цього тижня

  Росія використовує й буде використовувати цю ситуацію для дестабілізації Закарпаття й України в цілому, зауважив міністр закордонних справ

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового протягом цього тижня, якщо Будапешт сам його не відкличе. Про таке йдеться в його відеозверненні у Facebook.

  "Я виклав міністру закордонних справ Угорщини нашу аргументацію: вони порушили Віденську конвенцію про консульські зносини, це сто відсотків. Звичайно, за визначенням ніхто не має приховувати факт набуття нових прав і обов'язків, та й узагалі приховувати це погано... Але це ми проїхали, і я запропонував угорському міністру закордонних справ відкликати цього консула. Якщо це не буде зроблено протягом цього тижня, відповідно, надішлемо ноту угорській стороні про його висилку, саме цього тижня", – зауважив дипломат.

  Клімкін наголосив, що Росія використовує й буде використовувати цю ситуацію для дестабілізації Закарпаття й України в цілому.

  "Хоча щодо конкретних дій угорського консула дискутувати потреби немає, тут слід чітко розставити крапки над "і". І ми їх розставимо. Найближчими днями консул повернеться на батьківщину", – написав він.

  Раніше повідомлялося, що Угорщина не відкликатиме своїх консулів з Генконсульства у Береговому "незалежно від того, що вимагають українці".

  Як повідомляв 5.UA, в Україні зчинився скандал через те, що в консульстві Угорщини у Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

  Слідство у справі нині веде СБУ в Закарпатській області за статтею "державна зрада"

  Попередній матеріал
  "БлогПост": Навіщо Тимошенко хоче ліквідувати "Нафтогаз"
  Наступний матеріал
  "Ми теж люди і платимо податки з бензину": до села на Черкащині перестав їздити автобус через розбиті дороги

  Скандал із паспортами на Закарпатті: Угорщина відповіла на рекомендації відкликати свого консула

  Москаль розповів, хто слідом за Угорщиною планує видавати українцям свої паспорти

  Угорщина не змінила скандальну назву "уповноваженого з Закарпаття", попри домовленість – МЗС України

  Покарання за подвійне громадянство: Клімкін запропонував зміни до законодаства

  Клімкін: На Закарпатті Угорщина порушила Віденську конвенцію

  Клімкін – на заяви очільника МЗС Угорщини: "Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув"