5 канал

Ірина Луценко розповіла, що саме не дає Україні розірвати договір про дружбу з РФ

  Договір "Про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією" не може бути повністю денонсований

  Договір "Про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією" не може бути повністю денонсований. Про це під час брифінгу заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє "Укрінформ".

  "Не йде мова про денонсацію договору в цілому з двох причин. Одна з них, наприклад, – це розділ договору, в якому сказано про міжнародно визнані кордони України, що Крим – це територія України, що неконтрольованих 400 км – це кордони України. Ми б хотіли цей розділ залишити в обов'язковому порядку. У договорі також є розділи, за якими Україна спільно з Російською Федерацією має вживати заходи щодо Чорнобильської катастрофи. Це є спільна відповідальність. Є розділ про підтримку і визнання мов меншин, української і російської мов. Цей розділ обов'язково має залишитися, бо якщо ми розірвемо цей розділ договору, посилиться утиск українського населення в Росії, україномовного населення в Криму", – зазначила Ірина Луценко.

  За її словами, ці розділи необхідні у випадку, якщо Україна матиме намір звертатися до міжнародних судів та інших інстанцій щодо захисту позицій України та українців.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко внесе до Верховної Ради проект закону про негайне одностороннє припинення дії положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство з Росією.

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав закон про захист дітей від секс-експлуатації
  Наступний матеріал
  Україна має ухвалити закон не тільки "про амністію", а й "про колаборантів" – Аваков

  "Готуємося до найгіршого сценарію": МЗС про ймовірний удар РФ на сході

  Україна має денонсувати договори у межах СНД – які домовленості не чіпатимуть

  Росія не обійдеться без української ГТС – Президент

  "Північний потік-2": як відповіли Порошенку в Німеччині та чим аргументували власну прихильність до РФ

  Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"

  Це куратори, а не "ополченці": Геращенко розповіла, кого готова передати Україна для обміну