Транзит газу

Міністр енергетики розповів про можливості постачання американського газу з Польщі

  За його словами, українська та польська сторони обговорили можливість побудови інтерконектора, а також проведення усіх необхідних для цього робіт з обох сторін
  Українське новостворене Міністерство енергетики та захисту довкілля обговорило з польською стороною питання щодо забезпечення можливості інтерконектора для збільшення імпорту газу. Про це під час пресконференції в Будинку уряду сказав міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель, повідомляє Укрінформ.

  "Ми підписали меморандум, це є питання енергетичної безпеки, це питання диверсифікації. Одне з перших завдань – аналіз, які роботи треба зробити з української сторони, щоб забезпечити збільшення можливості отримання газу з LNG-терміналу в Польщі. Ми також зробили перший контакт із представниками Сполучених Штатів", – сказав Оржель.

  За його словами, українська та польська сторони обговорили можливість побудови інтерконектора, а також проведення усіх необхідних для цього робіт із обох сторін.

  "Є політичне рішення. Тепер працюватимуть експертні групи. Є різні технічні варіанти рішення... Я думаю, ми дуже вийдемо на рішення проєктне", – прокоментував Оржель.

  Він зазначив, що якщо інтерконектор почне функціонувати, обсяг постачання газу в Україну може сягнути 1 млрд кубометрів. Однак, зважаючи на плани Польщі щодо збільшення потужностей терміналу у Свіноустьє та будівництво терміналу у Ґданську, вже у найближчому майбутньому Україна зможе розраховувати на значне збільшення обсягу газу, який може бути запропонований на ринку України зі сторони Польщі, що у свою чергу забезпечить повне завантаження транзитних потужностей.

  "Ми є преміальним ринком. 10-11 млрд кубометрів газу – ринок, за який треба боротися", – додав міністр.

  Як повідомляв 5.UA, відновлювальна енергетика, збільшення видобутку природного газу, а також збереження екології – це основні пріоритети в роботі Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Про це на своїй першій пресконференції розповів новопризначений міністр Олексій Оржель.

  Попередній матеріал
  Гончарук поділився планами: Економіка України за наступні п’ять років має зрости мінімум на 40%
  Наступний матеріал
  Президент доручив скасувати мораторій на продаж землі до 1 грудня – подробиці (оновлено)

  Україна, Польща та США підписали "газовий" меморандум – Данилюк

  "Росія, найімовірніше, розпочне газову війну взимку": Сергій Фурса про контракт "Нафтогазу" з "Газпромом"

  "Не варто особливо переживати": експерт пояснила, чи очікувати восени підвищення цін на світло і газ

  Українці в 19 областях уже можуть закупити газ на зиму "за літньою ціною"

  З 2020 року транзит російського газу через Україну може припинитися – "Нафтогаз"

  "Нафтогаз" пропонує населенню закупити газ за літніми цінами – скільки треба буде заплатити