Клімкін запропонував обговорити впровадження в Україні латиниці

  До такої ідеї спонукала пропозиція історика та журналіста з Польщі Зємовіта Щерека, зазначив міністр

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував обговорити можливе введення в Україні латиниці, яка буде на рівні з кириличною абеткою. До такої ідеї його спонукала пропозиція історика та журналіста з Польщі Зємовіта Щерека. Про це міністр написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Зємовіт Щерек запитав, чому б Україні не ввести поряд з кирилицею латиницю. Наша мета – формування української політичної нації, тому маємо працювати на те, що нас об'єднує, а не роз'єднує. З іншого боку, чому б не подискутувати?" – йдеться у повідомленні.

  Він уточнив, що бесіда про роль України в центральноєвропейській спільноті відбулася у понеділок за участі журналістів, письменників та колишніх політиків.

  Нині кирилицею володіють Україна, Білорусь, Росія, Македонія, Чорногорія, Сербія та Боснія і Герцеговина. З-поміж колишніх радянських тюркомовних республік –тільки Казахстан і Киргизстан. У 2017 році президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про поступове, до 2025 року, переведення казахської мови з кирилиці на латинку. Своєю чергою в Киргизстані президент Алмазбек Атамбаєв висловлював сумнів у можливості переходу на латиницю. Після розпаду СРСР тюркомовні Азербайджан і Туркменистан перейшли на латинку відразу, Узбекистан користується латинкою і кирилицею паралельно.

  Як повідомляв 5.UA, Президент Петро Порошенко закликає не виносити мовне питання і не розколювати Україну на майбутніх виборчих кампаніях. 

  Попередній матеріал
  Українці у квітні матимуть два додаткові вихідні – один треба відпрацювати
  Наступний матеріал
  100 порушень "тиші": бойовики зірвали розведення військ біля Станиці Луганської

  У Стамбульському університеті опановуватимуть українську мову

  В Україні створили інтернет-платформу для захисту державної мови

  Україна і Катар підписали угоду про безвізовий режим: коли запрацює

  Вибори у Криму: Україна передала ЄС список 140 осіб, причетних до організації голосування

  В окупованому Криму лишилася одна українська школа, предмет "українська" – не вивчають

  Клімкін про ОБСЄ на Закарпатті: Угорщина впритул наблизилася до червоної лінії