Марош Шевчович

Транзит газу через Україну є стратегічно важливим для всього Євросоюзу – єврокомісар

Перемови у форматі "Україна – Росія – ЄС" мають відбутися вже 19 вересня

Збереження України як транзитера газу є стратегічно важливим для енергетичної безпеки всього Європейського Союзу. На цьому наголосив єврокомісар з питань енергетики Марош Шефчович, передає "5 канал".

Зазначив, що Євросоюз усіляко сприятиме тристороннім газовим переговорам, щоби досягти позитивного результату й укласти вигідну угоду між сторонами. Перемови у форматі "Україна – Росія – ЄС" мають відбутися вже 19 вересня у Брюсселі.

"Ми беремо участь у цих переговорах, об'єктивно оцінюючи ситуацію, адже хочемо розв'язати проблему. Я розумію, що ці перемови підтримують як лідер Росії, так і України. Наше завдання – сприяти якомога глибшій дискусії, щоби створити сприятливе середовище для позитивних результатів. Ми розглядаємо будь-які альтернативні засоби досягнення цієї мети. Адже гарантування довгострокового транзиту газу через Україну – стратегічно важливе для енергетичної безпеки всього Європейського Союзу", – заявив Шефчович.

Нагадаємо, у понеділок українська делегація у Брюсселі узгодила з ЄС свою позицію перед тристоронніми газовими переговорами.

Попередній матеріал
"Де в Києві поїсти, помитися, переночувати": хто і навіщо видав довідник для безхатьків
Наступний матеріал
Ноутбук, зарплата у 5 тисяч та відпустка двічі на рік: ЗМІ показали умови ув'язнення Дронова