У Москві істерика через майбутню автокефалію для Української Церкви – Бутусов

РПЦ висловила "протест і глибоке обурення" через призначення Вселенським Патріархом Варфоломієм екзархів Константинопольського Патріархату в Києві

Судячи з останніх дій Російської Православної Церкви, в Москві виникла справжня істерика через майбутнє отримання Українською Церквою автокефалії. На це вказують погрози РПЦ розірвати відносини із Вселенським Патріархом Варфоломієм, пише головний редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов у блозі.

Журналіст цитує повідомлення: "Священний Синод Російської Православної Церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення в зв'язку з... комюніке... Константинопольського Патріархату, в якому повідомляється про призначення архієпископа Памфілійського Данила (США) і єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада) – "екзархами" Константинопольського Патріархату в Києві… Ці дії заводять у тупик відносини між Російською і Константинопольською Церквами, створюють реальну загрозу єдності для всього світового Православ'я".

Бутусов наголошує, що якщо Москва почала застосовувати "такі жалюгідні погрози", отже – відчуває свою слабкість у цьому питанні та розуміє невідворотність отримання Українською Церквою автокефалії.

"Керівництво РПЦ розуміє, що після отримання томосу священики Московського Патріархату вже не зможуть збирати і возити в Москву стільки грошей як зараз. Буде зруйнована схема, коли організація, яка зрадила і обдурила українців та підтримує терориста Путіна, фінансується за рахунок українських прихожан і веде проросійську пропаганду", – пише журналіст.

Обидва екзархи, спрямовані Варфоломієм, є уродженцями Західної України. Архієпископ Данило служив капеланом армії США, є одним з активних учасників процесу надання автокефалії. А єпископ Іларіон написав дисертацію "Канонічний зв'язок Київської митрополії із Вселенською Патріархією до 1240 року".

"У 2005-му році російські спецслужби організували провокацію проти Іларіона в Туреччині, коли він був перекладачем під час зустрічі президента Ющенка із Вселенським Патріархом. Тоді Іларіона затримала турецька поліція за сміховинними підозрами в "допомозі чеченським повстанцям". Зірвати переговори тоді не вдалося, Іларіона швидко випустили", – нагадує автор.

І резюмує: "Автокефалія – ​​потужна зброя для незалежності України від російського контролю духовної сфери і проведення підривних акцій з використанням священиків Московського Патріархату".

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска

Попередній матеріал
Покатався в нетверезому стані: бійцю присудили штраф у розмірі 4 млн грн за розбиту самохідну вогняну установу
Наступний матеріал
Порятунок дітей із печери в Таїланді: стало відомо, коли розпочнуться зйомки фільму

Архієрейський собор вирішив, що Константинополь може надавати автокефалію без згоди інших церков

Чому Константинополь вирішив надати томос Україні саме тепер – відео

"Охоплені любов'ю Константинополя": Патріарх Варфоломій привітав українців з Днем Незалежності

Захоплення землі та самобуд УПЦ МП біля Десятинної церкви: чому перенесли суд

Томос і Єдина Помісна Церква в Україні буде раніше, ніж будь-хто очікує – Порошенко

Вселенський Патріархат висловився щодо створення "Музею на Поштовій" – документ