У Верховній Раді хочуть доопрацювати законопроект про блокування сайтів – подробиці

  До робочої групи мають увійдуть представники галузі та спецслужб, створити її можуть уже наступного тижня

  Парламентський комітет з питань інформатизації та зв'язку відправив на доопрацювання законопроект №6688, який дозволить без рішення суду блокувати сайти на 48 годин. Таке рішення було ухвалене на засіданні у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  За словами голови комітету Олександра Данченка, буде створена робоча група з підготовки законопроекту. Зазначається, що "інформаційний" комітет не є головним по законопроекту №6688. Головним визначено комітет з питань нацбезпеки і оборони, який раніше рекомендував парламенту прийняти ініціативу в першому читанні.

  Данченко сказав: "У мене була розмова з представниками спецслужб. На сьогодні вони розуміють ситуацію, розуміють ті некоректності, які, грубо кажучи, були там допущені. Я точно можу сказати, що вони готові працювати. У мене є попередня домовленість про створення робочої групи".

  Він зазначив, що робоча група, до якої увійдуть представники галузі і спецслужб, може бути створена на наступному тижні.

  Нагадаємо, законопроект, яким СБУ хоче дозволити блокувати сайти, вже внесено до порядку денного Верховної Ради. Парламентський комітет із питань нацбезпеки і оборони рекомендував нардепам прийняти у першому читанні законопроект №6688, який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.

  Раніше цим законопроектом обурилася перший заступник голови комітету свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. Вона заявила, що прикладом таких загроз, з якими пропонує боротися цей законопроект, є "будь-який громадський контроль або рядовий пікет". Своєю чергою, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав закон "диктаторським". 5 липня 2018 року комітет із нацбезпеки ВР дав "зелене світло" законопроекту про блокування сайтів. А 10 липня один з авторів законопроекту Вінник заявив, що законопроект №6688 є недосконалим і буде доопрацьований.

  Попередній матеріал
  Нищук розповів, чому фестивалі та концерти не мають припинятися під час бойових дій
  Наступний матеріал
  Мама хлопчика з важкою формою ДЦП просить допомоги на лікування дитини

  Президент вніс до ВР законопроект змін до Конституції щодо євроатлантичної інтеграції України

  "36 днів без відповіді": під будівлею Ради активісти скандували "хто замовив Катю Гандзюк?"

  Засідання Верховної Ради – відео

  Після кількох невдалих спроб: як депутати ухвалили порядок денний першого пленарного тижня

  Опубліковано текст змін до Конституції щодо курсу на членство в ЄС та НАТО

  Урочисте відкриття дев’ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання – відео