Турбйорн Ягланд і Путін

"Величезні внески": як Росія проплачує свою участь у ПАРЄ

Окрім підтримки генсека ПАРЄ, Росія утримує вплив у межах організації за рахунок "членських внесків", обсяги яких набагато перевищують внески інших держав

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" перший заступник міністра юстиції України Наталія Бернацька розповіла, чому низка країн-учасниць ПАРЄ так уболіває за повернення агресора до Асамблеї.

"Очевидно, що ПАРЄ, як і інші міжнародні організації, існує за рахунок внесків держав, які їх сплачують. Завжди ці внески пропорційні до кількості населення і території. Очевидно, ми розуміємо, який внесок робить Росія через свої географічні розміри. Звичайно, це важливо для ПАРЄ. І ні для кого не секрет, що генеральний секретар ПАРЄ пан Ягланд дуже лояльно ставиться до Росії, тому він є одним з адвокатів того, щоб Росія повернулася до ПАРЄ", – пояснила заступниця міністра юстиції. 

Водночас, вона зазначає: є ще низка країн, прихильних до Російської Федерації.

"Справді, є країни, близькі до Росії; які намагаються, як сателіти, її підтримати щодо повернення до ПАРЄ. Але я впевнена, що чим більше доказів ми будемо наводити і у виступах, і в деклараціях, які робить наша делегація, в нас є дуже багато інструментів, аби захистити нашу позицію. Нещодавно Україна також зробила добровільний внесок до ПАРЄ зі свого боку. Це невеликі кошти, але це все-таки крок, і ми показуємо, що для нас дуже важлива співпраця, ми її цінуємо і хочемо, аби на цьому майданчику були лише ті країни, які дотримуються стандартів, прав людини. Тих, що після Другої світової війни були для всього світу встановлені однакові. Ніхто не має права казати, що "міжнародне право на нас не розповсюджується", як це робить зараз Росія", – наголошують у Мін'юсті. 

У відомстві нагадують: торік Україні вдалося довести світові, що Росія таки чинить агресію та тимчасово відсторонити її від ПАРЄ.

"Минулого року дуже потужно спрацювала наша делегація і ми довели, що жодна пропаганда, жодна шалена підтримка навіть генсека (ПАРЄ – ред.) не може врятувати Росію. І якщо ви порушуєте базові принципи, то ви не можете навіть сидіти за столом і обговорювати їх", – каже Бернацька.

Детальніше про це дивіться у відео: 

 

Дивіться також фотогалерею: 

Як Путін затанцював на весіллі глави МЗС Австрії – ФОТО

Попередній матеріал
Відомого блогера-АТОвця Ананьєва відпустили на поруки народного депутата
Наступний матеріал
Адвокат Фейгін про вирок Сущенку: Погіршити термін покарання вже неможливо