Вперше з вимогою визволити українських бранців Кремля: всі подробиці про нову резолюцію Європарламенту – сюжет

У виступах євродепутатів щоразу лунало ім'я Олега Сенцова та інших бранців Кремля. Нагадали вони і про невиконане Росією рішення міжнародного трибуналу з морського права звільнити 24 українських моряків

Резолюцію щодо порушень прав ув'язнених у Росії ухвалив Європейський парламент. Ідеться і про українських політв'язнів, яких незаконно утримують на території Російської Федерації і в анексованому Криму. Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію і надалі чинити тиск на Москву. Зокрема, посилювати санкції. Як тривали дебати, розповість журналіст "5 каналу" Вероніка Орєхова.

458 голосів "за", і лише 80 "проти" – це перша резолюція новообраного Європарламенту, яка засуджує агресію Росії і вимагає визволити українських бранців Кремля. Позиція євродепутатів нового скликання, як і раніше, чітка і беззаперечна.

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії

В документі ЄС укотре засуджує дії Росії і вимагає: без жодних затримок та додаткових умов звільнити всіх незаконно затриманих громадян України як у Росії, так і на тимчасово окупованих українських територіях. А також гарантувати їхнє безпечне повернення додому. 

"Ми дуже занепокоєні систематичним погіршенням ситуації із правами людини в окупованому Росією Криму. Європейський Союз рішуче закликає Росію негайно звільнити усіх необґрунтовано засуджених українських громадян. Ми також закликаємо Москву гарантувати їх безпечне повернення на Батьківщину", – наголосив на засіданні Європарламенту представник Нідерландів Пітер ван Даллен.

У виступах євродепутатів щоразу лунає ім'я Олега Сенцова та інших бранців Кремля. В один голос парламентарії висловлюють і стурбованість долею національних меншин. Зокрема, кримських татар. Вимагають від Росії оприлюднити повний список українських полонених на Донбасі та забезпечити можливість контакту з ними.

Віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Івана Климпуш-Цинцадзе розповіла: "Дебати охоплювали ширше коло питань, аніж тільки ті, що відображені в резолюції. Європарламентарї чітко розуміють порушення прав людини, які відбуваються в незаконно анексованому Криму і в окупованому Донбасі".

Нагадують євродепутати і про невиконане Росією рішення Міжнародного трибуналу з морського права звільнити 24 українських моряків. Федерація мала зробити це ще 25 червня. Дехто з депутатів обурюється: Брюссель не надто рішучий, а санкції проти Москви занадто м'які. Адже Росія і надалі зухвало продовжує порушувати міжнародне право. Парламентарі закликають і надалі посилювати тиск на Москву. 

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії

Представник Польщі Ждіслав Краснодебський сказав: "Упродовж останніх 5 років ми спостерігаємо систематичне порушення прав людини на окупованих територіях і переслідування національних меншин. Тому ми підтримуємо збереження санкційного режиму щодо Росії. І закликаємо усі європейські країни зосередитися не на власних інтересах, а на інтересах безпеки Європи. Ми маємо рішучіше чинити тиск на Росію". 

На засідання Європарламенту прибули і представники України. Депутати зустрічають їх оплесками. Це п'ятий президент Петро Порошенко, віцепрем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та перший віцеспікер парламенту Ірина Геращенко. Вони зазначають: у новому складі Європейського парламенту сформувалася чітка проукраїнська позиція, а переважна більшість євродепутатів засуджують агресію Росії проти України і виступають за збереження санкцій.

Петро Порошенко про резолюцію сказав: "У цій резолюції, на відміну від парламентської асамблеї ради Європи (ПАРЄ – ред.), міститься чіткий меседж: санкції проти Російської Федерації мають бути збережені, аж допоки Росія не виконає усі умови Мінських домовленостей".

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії

А перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила: "Важливий не лише текст резолюції, де дуже жорстко зафіксовані дефініції до країни агресора. І там зафіксовано, що в Керченській протоці відбувся акт агресії РФ проти України – не провокація, не інцидент, як це намагаються нівелювати деякі квазіукраїнські політики".

Європарламент

У Європарламенті наголошують: не можна забувати і про інші злочини Росії. Збиття авіарейсу МН17 у небі над Донбасом, перешкоджання вільному судноплавству в Чорному морі, систематичне порушення Мінських домовленостей та військові дії на Сході України, від яких щодня потерпають тисячі людей.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
"В Україні святкують, а РФ – лютує": які норми закону про мову вже почали діяти і на які сфери поширюються – сюжет
Наступний матеріал
Зелена навала: якою буде Верховна Рада IX скликання (оновлено)