Українська церква

Є два варіанти: як в Україні відбуватиметься "об'єднання Церков"

В Україні об'єднуватимуться не Церкви, а єпископи, які підписали відповідне звернення

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" релігієзнавець, провідний науковий співробітник відділу релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.Сковороди НАН Олександр Саган пояснив, як може відбуватися "об'єднання Церков" в Україні.

За словами експерта, Константинопольський Патріарх у цьому питанні вирішив піти дещо іншим шляхом – в Україні об'єднуватимуться не Церкви, а єпископи, які підписали відповідне звернення. Відтак, об'єднуватися будуть ієрархія Київського Патріархату, ієрархія Автокефальної Церкви і ті з УПЦ МП, які підписали звернення. Це близько 10 осіб.

"Як проводитиметься об'єднання єпархій українських Церков – буде прописано в томосі. Це знатимуть екзархи, які і проводитимуть відповідну роботу. Об'єднання може відбутися і під час вручення томосу", – зазначив Саган.

Він пояснив: "Томос привозиться в Україну. Далі є два варіанти – або це буде Архієрейський собор, який об'єднує тільки тих єпископів, які підписали звернення, бо в пресі вже пішли нові варіації ніби "ось, Московський Патріархат делегує певну кількість своїх єпископів і вони матимуть абсолютну більшість". Ні, йдеться тільки про тих єпископів, які підписали звернення.

Інший варіант – також абсолютно можливий – це Помісний собор. Тобто, до собору долучаються також клірики, священики, монахи, ченці з монастирів та світські особи".

Експерт переконаний, що серед цих двох варіантів й обиратиме Константинополь. 

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" з Юрієм Гримчаком та Ганною Гопко на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Мінгареллі: "Вибори" в ОРДЛО порушують умови Мінських домовленостей