крим, засуха, ґрунт

Екологічна катастрофа близько: зйомки з супутника показали засуху в Криму – фото

Індекс NDVI, який застосовується для кількості оцінки рослинного покриву, в Криму значно знизився і становить 0,3. Це найнижча позначка

У Криму, за допомогою космічної зйомки, зафіксовано значне зменшення рослинності. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

Зазначається, що індекс NDVI, який застосовується для кількості оцінки рослинного покриву, в Криму значно знизився і становить 0,3. Це найнижча позначка.

Довідка. NDVI  (Normalized Difference Vegetation Index) – нормалізований відносний індекс рослинності – показник кількості активної біомаси, що отримується за даними дистанційного зондування землі. NDVI розраховується на основі знімків, які мають спектральні канали у червоному (0,55-0,75 мкм) і інфрачервоному діапазоні (0,75-1,0 мкм).

Порівнявши червень 2018 з 2016 роком, то зниження значення індексу склало 23%. На знімках можно побачити велику різницю.

 Крим у 2016 році

 Крим у 2018 році

"Недбале ставлення окупаційної влади Російської Федерації до унікального природного середовища у північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії ґрунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові", – наголосили в МінТОТ.

Як повідомляв 5.UA, після перекриття Північно-Кримського каналу, Крим потерпає від посухи. Внаслідок чого вже втрачено деякі культури, а також зменшується урожай.

Попередній матеріал
Містичне явище: оприлюднені перші кадри сонячного затемнення
Наступний матеріал
Щоб не потрапити в халепу з туроператором: в уряді для українських туристів створили пам'ятку – що радять

Через цікавість: у Балаклії 18-річний юнак загинув внаслідок торкання до електропередач

"АрселорМіттал Кривий Ріг" заявив про відмову українських виробників постачати сірчану кислоту

Не їдуть навіть "швидкі": через аварійну дорогу на Черкащині жителі селища опинилися в ізоляції

У Дніпрі стався вибух на підприємстві: життя двох потерпілих не вдалося врятувати

Понад 200 Петрів і Павлів: на Тернопільщині встановили новий національний рекорд

На Чернігівщині дитину врятували від укусів змії – подробиці