У Дніпрі збирають гроші для маленької Вероніки

Мати відмовилася одразу після пологів: у Дніпрі збирають гроші для маленької Вероніки – сюжет

Дівчинка при народженні важила менш як півтора кілограма

Врятувати життя немовляті. У Дніпрі мати відмовилася від дитини одразу після пологів. Дівчинка народилася недоношеною, важила трохи більше кілограма і мала безліч розладів. Щоб забезпечити сироту необхідними ліками, волонтери організували збирання грошей. Саме це і врятувало маляті життя. Проте вартісного лікування, догляду та допомоги дівчинка потребує й досі. Якої саме, розповість журналіст "5 каналу" Наталія Світлова.

За життя цієї дівчинки від народження боролися не лише лікарі, а й сотні небайдужих. Немовля народилося недоношеним – раніше на 3 місяці. Дівчинка важила менш як півтора кілограма. Мати відмовилася від дочки відразу після пологів. Дитина терміново потребувала дорогих препаратів. Рятувати заходилися волонтери. В перші тижні через соцмережі вдалося зібрали майже 30 тисяч гривень. Ці гроші і вчасна допомога лікарів врятували Вероніці життя. У відділенні для недоношених немовлят дівчинка вже третій місяць. За цей час вона підросла і набрала вагу до трьох кілограмів трьохсот грамів.

Олександр Тебердєєв, завідувач відділення для недоношених дітей Дніпровської міської лікарні №3, каже: "Перинатальний центр передав контакти волонтерів, які їй допомагають. І як тільки ми звертались, ми отримали наступного дня ці лікарські засоби, які були необхідні".

Маму Вероніці замінили медсестри відділення. Вони годують, сповивають та заколисують немовля. Медсестра Любов Кресак вивчила характер дівчинки за кілька тижнів.

Жінка розповідає: "Ми дуже їх любимо, ми всіх їх любимо. Ми ростимо їх. Вони з народження до нас надходять. Всіх сповиваємо, годуємо, на ручки беремо по можливості. Хороша дівчинка, впізнаєш, маленька, впізнаєш?"

На чергову потребу ліки та гігієнічні засоби для Вероніки – 2 тисячі гривень – волонтерам вдалося зібрати за добу.

Волонтер Олександра Сова-Тимощенкова говорить: "У нас дуже добрі люди. Зараз вже не така велика сума (потрібна – ред.). Спочатку було близько 25 або 30 тисяч гривень витрачено на дитину. Всякі витратні матеріали – шприци ми купували, ліки, які потрібно купували. Коли вона вже в цій лікарні, вже менше потреб. Вона вже побільше стала, вона вже їсть сама".

Критичний період уже позаду, кажуть у лікарні. Але у Вероніки є хронічні захворювання, тож, вона і досі потребує лікарського нагляду і фінансової допомоги. Гроші потрібні на препарати та спеціальне харчування, не зайвими будуть й підгузки.

Завідувач відділення для недоношених дітей каже: "Стан дитини можна порівняти зі станом дитини, яка тільки що народилася від здорової матері в звичайному пологовому будинку. Тобто той час поки вона була у нашому відділенні і перинатальному центрі, вона досягла того стану, як здорова новонароджена дитина".

Нині стан здоров'я дівчинки задовільний, кажуть медики. Невдовзі немовля переведуть до дитячого будинку.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Якщо ви хочете допомогти Вероніці вирости здоровою, гроші для дівчинки можна переказати на банківський рахунок.

Карта "ПриватБанку" 5168 7427 1212 6501 (оформлена на Тимощенкова Александра)

або


БФ"БО"Совушка"
ЕДРПОУ/ДРФО 41414462,А-Банк,
МФО 307770 ,АТ"А-Банк"
IBAN UA923077700000026004010029952 UAH

або переказати гроші на картку фонду – 5583350100373193.

Попередній матеріал
Табачник нікуди не подівся з української освіти – Забужко
Наступний матеріал
Архітектурна пам'ятка XVIII століття: на Львівщині обвалилася частина даху монастиря ордену Капуцинів (оновлено)