Страйк шахтарів у Мирнограді

На Донеччині протестують шахтарі: їм не виплатили 50 млн грн зарплат

Вугільники досі не отримали грошей за червень, а через простій підприємства – плата за липень теж під питанням

Шахтарі протестували в Мирнограді на Донеччині. На акцію вийшли гірники копальні "Капітальна", яка підпорядковується держпідприємству "Мирноградвугілля".

Через зарплатні борги та збої в роботі підприємства вугільники перекрили трасу "Покровськ – Костянтинівка". Обіцяють, якщо ситуація не поліпшиться, акція протесту стане довгостроковою.

Від початку липня видобуте гірниками вугілля лежить на складах, його не приймає збагачувальна фабрика. Через це роботу шахти довелося призупинити. Крім того, вугільники досі не отримали грошей за червень – їм не виплатили майже 50 млн грн. А через простій виплата зарплати за липень теж під питанням.

За словами представника профспілки шахтарів, збагачувальна фабрика погодилася відновити роботу. Однак процес не розпочався. Адже замовник вугілля – підприємство "Держвуглепостач" – не сплатило за залізничні перевезення.

Страйк тривав упродовж трьох годин, за цей час ніхто із керівництва держпідприємства "Мирноградвугілля" до мітингувальників так і не вийшов.

"Вимоги – підвищення тарифних ставок і окладів на 40%, не відключати електроенергію і, звичайно, щоб перед Днем шахтаря шахтарі отримали заробітну плату. І це найголовніше", – зазначив заступник голови Незалежної профспілки гірників України Олександр Абрамов.

Як повідомляв 5.UA, середня зарплата в Україні за 3 роки зросла на $170.

Попередній матеріал
"Вакциновані – захищені": МОЗ розпочало кампанію з прищеплення від дифтерії та правця
Наступний матеріал
"Нафтогаз" зацікавлений у контракті з "Газпромом", але має власний план Б – Коболєв