Операція на серці в Ковелі

"На рівні районів – ми перші": у Ковелі провели операцію на відкритому серці – як почувається пацієнт

У районній лікарні до кінця року запланували провести зо півсотні таких складних операцій. Також готуються до першої пересадки нирки

Операцію на відкритому серці провели у районній лікарні Ковеля на Волині. 64-річного чоловіка  протягом 6 годин оперувала команда місцевих медиків та кардіохірурги з Тернополя і Львова. Лікарі кажуть, що із поставленим завданням впоралися успішно.

Це – кадри надскладної операції. Її проводять четверо кардіохірургів 64-річному Федору Глущуку. Його серце зупинили на півтори години і запустили знову. Нині стан пацієнта задовільний.

"Мали на Луцьк везти, але сказали, що в Ковелі таке роблять. То я й погодився. Ходжу вільно, дихати трохи важко, трохи є задишка, але це пройде", – каже Федір Глущук.

Дружина Федора Світлана розповіла, що операція тривала шість годин. За тиждень її чоловіка готують до виписки.

"Уже як ішла сама операція – важко було. Слава Богу, все добре обійшлося", – радіє дружина пацієнта Світлана.

Складну операцію на відкритому серці з повною зупинкою провели у районній лікарні Ковеля. Досі їх робили лише у спеціалізованих закладах.

"У межах району ще не проводилось, ми, можна сказати, піонери на рівні районів. В обласних центрах є, працюють, але на рівні районів – ми перші", – наголошує лікар-нейрохірург Юрій Новак.

Крім ковельських хірургів, за операційним столом працювали кардіохірурги з Тернополя та Львова. Керував групою медиків тернополянин Володимир Мороз.

"У даній лікарні і лікарнях такого масштабу можна виконувати високотехнологічні операції. Важлива не тільки операція. Відбір пацієнта і післяопераційний догляд. На даному етапі ми переконались, що це абсолютно можливо, абсолютно реально", – переконує лікар-кардіохірург Володимир Мороз.

Володимир Мороз із львівським колегою Романом Домашичем працюють разом 7 років.

"Перший візит до цієї лікарні нас взагалі дуже приємно здивував: як таке може бути в районі? Бачили багато клінік і в Україні, і за кордоном. І це думка не моя, бо у нас взагалі командна робота", – розповів кардіохірург Роман Домашич.

У районній лікарні до кінця року запланували провести зо півсотні таких складних операцій. Також готуються до першої пересадки нирки.

"У нас є команди вже навчені, які знають, що робити. Ми над цим працюємо, не зупиняємось і розвиваємось", – зауважив Володимир Мороз.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал".

Обстріл Мар’їнки: пошкоджено лікарню та приватні будинки

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Зеленського заявили, що не допустять втрат території та федералізації України
Наступний матеріал
Детінізація розрахунків в сфері торгівлі і послуг: брифінг голови Державної податкової служби – завершено

Одна нирка – два життя: дніпровські хірурги провели унікальну операцію

На милицях і з нестерпним болем: дівчина просить допомоги для операції на нозі

Куля пройшла через око і мозок: у Дніпрі лікарі врятували життя військовому з тяжким пораненням

200 пацієнтів за 7 років: до Львова знову прибув німецький пластичний хірург-благодійник

У чотири механічних руки: як у Вінниці пацієнтів оперує перший робот-хірург da Vinci

"Набряк руки нарешті спав": адвокати розповіли, як почувається поранений Сорока після операції