Недодекомунізували: у прифронтовій Волновасі стався скандал через перейменування вулиці

Не всі згодні вулицю "1 травня" назвати на честь загиблих героїв АТО

Скандал через перейменування вулиці зчинився у прифронтовій Волновасі. Тамтешні активісти запропонували вулицю "1 травня" назвати на честь героїв АТО, які загинули у травні 2014 року. Натомість кілька десятків місцевих мешканців протестують проти такої ініціативи.

На цьому місці у травні 2014 року терористи розстріляли український блокпост. Загинули 18 бійців 51-ої механізованої бригади. На той час це були найбільші втрати нашого війська за всю історію незалежності. Нині тут про ті події нагадує меморіальна стела та хрест.

/
/
/

На честь загиблих героїв активісти пропонують перейменувати одну з центральних вулиць Волновахи. Ці вояки першими стали на захист міста від бойовиків. "Наші жителі зібралися, блокували, деморалізували цих бійців. І загинули хлопці, хлопці, які не були професійними воїнами, не мали бойового досвіду", – виступає мешканка Світлана Яковенко.

Їй вторить Валентина Вервейко: "Чому ми наполягаємо, щоб саме ця бригада, бо ще були бої і під Оленівкою. Вона також брала участь у боях під Іловайськом, на Савур-Могилі. Цим ми хочемо вшанувати пам'ять не тільки тих, хто загинув, а й тих, хто і зараз воює".

У Волновасі більшість об'єктів топоніміки, що мали радянські назви, декомунізували ще три роки тому. Проте до вулиці "1 травня" черга так і не дійшла. Коли український Інститут національної пам'яті нагадав місцевій владі про необхідність виконати закон – з'ясувалося, що не всі мешканці вулиці згодні на перейменування.

"1 травня" – хороша вулиця, гарна назва. Ну що ще можна сказати? Ми тут виросли, ми тут до школи ходили… Звичайно, загинули люди – це горе велике. Але не хотілося б перейменовувати", – розмірковує мешканка Олена.

Противники назви на честь героїв 51-ої механізованої бригади на громадських слуханнях наполягали на нейтральних назвах: "Там були пропозиції вул. Травнева, вул. Східна, вул. Святодухівська". Проти винесення "скандального" питання на сесію висловилися і деякі місцеві обранці. "Громадські обговорення не є волею мешканців міста Волновахи. Це лише думка цієї ініціативної групи", – заявив депутат міської ради Роман Карпачов.

Але за півгодини суперечок проблемне питання все-таки винесли на голосування – 0 "проти", один утримався. "Я залишаюсь при своєму, питання моє аж ніяк не розв'язане. І людей, які хотіли, щоб нас почули, теж не почули", – ті, хто проти перейменування, планують рішення сесії міськради оскаржити в суді.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Останній день у Давосі: про що говорили сильні світу цього
Наступний матеріал
Почули "Нептун!" і через хвилину готові: як розгортається розрахунок гармати "Гіацинт-Б"