'Перспектива'

Потребують вашої допомоги: Молоді актори з інвалідністю не можуть потрапити на конкурс

Два роки поспіль черкаські візочники здобували на львівському міжнародному конкурсі призові місця. А цьогоріч, ймовірно, туди взагалі не поїдуть – на це не вистачає коштів

Йдеться, зокрема, про фестиваль особливих театрів "Шлях". У Львові кілька років поспіль він збирає особливих акторів з різних міст України, Польщі, Білорусі та Литви. І це, вважають організатори, – надзвичайно важлива подія, що сприяє міжкультурному розвитку і допомагає самореалізуватися людям з інвалідністю.

32-річний Станіслав Кураса через ДЦП прикутий до візка. Попри тяжку недугу він уже шостий рік танцює в студії "Перспектива": "У хаті сидиш – скучно. А тут приходиш – о, атмосфера. Минулого року ми їздили з циганським танцем до Львова".

"Перспективу" відвідують зо два десятки черкасців, у яких вади опорно-рухового апарату. Щоразу під час репетицій відточують танцювальні елементи та вивчають нові.

"Тут дуже багато експерименту. В заняття з хореографії включаємо багато елементів із різних систем, із ЛФК, із класичного балету. Всі ці рухи адаптовані. Якісь елементи беруться над можливості для людей, і з часом вони дійсно можуть виконуватись", – розповідає хореограф Зінаїда Мізіна.

Цю студію організували батьки особливих дітей шість років тому. Утримують студію коштом благодійників. Більшість персоналу тут – волонтери.

Реабілітолог Віктор Сулима пояснює: "Я волонтер, я прийшов цим дітям допомогти. Щоб їх забезпечити достатньою руховою активністю і виробити якісь рухові стереотипи. Щоб могли себе вдома обслуговувати, навіть подзвонити по телефону – для них проблема. Тому масажики, м'язи розтягуємо, лікувальна фізкультура".

Нині артисти студії готуються до найочікуванішої події року – фестивалю особливих театрів "Шлях". Традиційно він відбувається в травні у Львові. Два роки поспіль їхню поїздку фінансували благодійники. А от цьогоріч – не можуть знайти меценатів.

"Зараз склалась така ситуація, що діти, які хочуть, – вони не можуть поїхати. Вони не мають чим оплатити цю дорогу… Щоб наші особливі діти, щоб особливі люди з особливими потребами, вони могли жити так на рівні з усіма", – бідкається мати танцівниці Тетяна Новакова.

Для здійснення мрії артистам потрібно до травня зібрати на дорогу 20 тис грн. Охочі допомогти можуть передати кошти до центру "Перспектива" або переказати їх на банківський рахунок.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Реквізити: м. Черкаси, вул. Олени Теліги, 15/1. Рахунок МФО 351005 ЄДРПОУ 36785102 №26004617830000 ГО "Перспектива",

або на картку "Приватбанку": 5168 7559 3471 0118 Новакова Анастасія, телефон 098-433-47-34.

ДОПОМОГТИ онлайн:

Сума допомоги (грн):Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Дмитра Гуцуляка – відео
Наступний матеріал
ТКГ вкотре домовилась про "всеосяжне, стійке і безстрокове" припинення вогню в зоні АТО