Протипожежна перевірка

Протипожежна перевірка на Харківщині: як інспектували заклад для дітей зі слабким зором – сюжет

За 9 хвилин надвір встигли вивести усіх 200 людей, які перебували всередині. Розповідають: тренуються так раз на кілька місяців

Позапланові протипожежні перевірки навчальних закладів стартували на Харківщині. Інспекції розпочалися через трагедію в одеському коледжі. Надзвичайники мають перевірити півтори тисячі будівель. Одним із перших проінспектували навчальний комплекс для дітей зі слабким зором. Заклад розташований у старій будівлі з дерев'яними перекриттями. Чи безпечно дітям перебувати у цьому закладі, дізнавалася Оксана Нечепоренко.

Так розпочинається позапланова перевірка у навчальному закладі для дітей із проблемами зору. За легендою, загорілися речі у підвалі. Навчальний заклад розташований у будівлі, що належить до пам'яток архітектури. Споруда має дерев'яні перекриття, тож у разі пожежі вогонь може поширитися миттєво, кажуть рятувальники.

Під час евакуації важлива кожна секунда. Усі класи збираються на шкільному подвір'ї. Далі – обов'язкова перевірка, чи не забули когось у приміщенні.

"Коли почалася евакуація, у мене не було паніки, я одяглася, не хвилювалася, спокійненько акуратненько виходила через пожежну драбину", – каже школярка Ксенія Збітнєва.

За 9 хвилин надвір встигли вивести усіх 200 людей, які перебували всередині. Розповідають: тренуються так раз на кілька місяців. Дії відпрацьовують не лише вдень, а й уночі, адже діти з вадами зору тут перебувають цілодобово.

"Окремим дітям, які абсолютно не бачать, погано орієнтуються, допомагають, окрім вчителя, і старшокласники з органів учнівського самоврядування. Це система роботи школи", – наголошує директор УВК ім. Короленка Олександр Бєлоусов.

Далі відпрацьовувати дії беруться надзвичайники. Умовну пожежу гасять три обслуги та машина з автодрабиною. У задимленому приміщенні рятувальники використовують тепловізори. За 7 хвилин умовне займання ліквідовано. Пожежну безпеку навчального закладу оцінили на добре. Та без недоліків не минулося.

"Стіни обшиті пластиком, що забороняється правилами пожежної безпеки в Україні. Що стосується вогнегасників, пожежної сигналізації – це все в наявності. Плани евакуації я теж побачив", – зазначив начальник управління ГУ ДСНС у Харківській області Сергій Колосовський.

Перевірки навчальних закладів на Харківщині триватимуть до кінця року.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Мешканці прифронтового Гранітного бояться виходити на вулицю і розповіли чому – репортаж із фронту
Наступний матеріал
Мінський пакет не священний, але чинна влада так і не запропонувала альтернативи – Порошенко

Пожежа в коледжі Одеси: під уламками конструкцій будівлі знайшли тіло жінки

Половина шкіл і дитсадків Києва не обладнані протипожежною сигналізацією – ДСНС

Зеленський доручив перевірити пожежну безпеку в усіх лікарнях, школах та ВНЗ

Раді пропонують значно збільшити покарання за спалювання сухого листя

Український театр в Одесі на межі закриття – цього вимагають рятувальники

Вогнеборці перед Великоднем проінспектували храми Львівщини – виявили тисячі порушень