Фреска з Путіним

"Путін у пекельному вогні": як у храмі на Львівщині з'явилась фреска з Путіним – сюжет

Думки вірян щодо такої незвичайної фрески розділилися

На Великдень у Храмі святого Йосафата Української греко-католицької церкви у Червонограді, що на Львівщині, з'явилася незвична фреска зі сценою Страшного суду, на якій можна упізнати президента РФ Володимира Путіна.

Композиція намальована навпроти фресок із ликами святих, при виході з церкви. На ній – пекельний вогонь, а у ньому горять грішники: радянська символіка, свастика нацистів та чоловік, схожий на президента Росії Володимира Путіна, передає кореспондент "5 каналу".

Настоятель храму Михайло Низкогуз хизується новою фрескою у церкві. Отець каже, цей розпис не суперечить давнім традиціям східної церкви.

"При виході з церкви завжди, згідно канонів церковних, малювали Страшний суд. Ми бачимо тут спасителя Христа, який виносить осуд на праведників, які успадкують радість вічного, і зліва ті, які не шанували Божі закони, які були причиною сліз та причиною моря крові", – пояснює настоятель Храму отець Михайло Низкогуз.

Автор розпису Олексій Чередниченко розповідає: "Ідея була взагалі така – це мав бути чиновник, людина яка представляє владу і з такої недоброї сторони. Бо влада може бути від Бога або така, що людей карає. А те, що він там подібний на нього (Путіна), то це була ідея отця Михайла, бо він хотів, щоб там щось таке було".

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска

Цю фреску малювали майже півроку тому. Робота обійшлася у кілька сотень тисяч гривень. Гроші на неї пожертвували парафіяни. Щодо незвичайної фрески на стінах церкви думки вірян розділилися. Комусь ідея сподобалася, а хтось обурився.

Парафіянин Тарас Стародуб зазначає: "Тут бачать Путіна, але наскільки мені відомо, скопіювали картину 16-17 століття. Напевно, вже тоді митець бачив появу на світ такого антихриста, як Путін. Людина яка знищує мільйони життів".

Релігієзнавець Тарас Антошевський нічого скандального у розписі не бачить, мовляв, традиція змальовувати живих людей на церковних фресках тягнеться з часів бароко. "Політичний момент буде присутній, тому що людина має мати не просто умовного ворога, грішника, а грішник має бути цілком реальний. Тому нічого дивного тут нема", – каже релігієзнавець Тарас Антошевський.

Настоятель храму додає, що фреску ще не домалювали і не виключає, що на ній можуть з'явитися й інші сучасники.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Під шумок продали": у Києві хочуть забудувати більше 70 гектарів Нацпарку "Голосіївський"
Наступний матеріал
Кокотюха: Що робити?! Творимо свій простір й дегуманізуємо терен ворога та колаборантів на окупованих територіях