армійці

Що відомо про стан поранених військових, яких доправили з Харкова до Києва

Волонтери закликають небайдужих долучитися до допомоги пораненим бійцям

Троє українських бійців, поранених на передовій, – перебувають у реанімації столичного військового шпиталю. Крім них, на лікуванні ще двоє військовослужбовців – один з них не потребує посиленого нагляду, ще один – має захворювання.

Тяжкопоранених військовослужбовців до столиці перевезли із Харкова, ще в четвер. Про це раніше повідомили волонтери. У коментарі "5 каналу" головний лікар Міністерства оборони Костянтин Гуменюк зауважив, що стан військових, які перебувають у реанімації, – стабільно тяжкий. Також зазначив, що у Центральному військовому шпиталі, де і лікуються армійці, є все необхідне.

"Крайній лівий борт, який ми отримали – це п'ять військовослужбовців ЗСУ. Чотири з них – це поранені, один по захворюванню. На сьогодні двоє поранених в реанімації для хірургічних хворих, один – в реанімації для нейрохірургічних хворих. Мінне-вибухове поранення один тяжке і в одного дуже складне і важке поранення – це вогнепально-клубове поранення ділянки стегна із пошкодженням стегнової артерії і вени, пошкодження органів тазу. Він зараз стабільний. Перебуває на штучній вентиляції легень. Він у свідомості", – розповідає головний хірург Міністерства оборони Костянтин Гуменюк.

Волонтери водночас закликають небайдужих долучитися до допомоги пораненим бійцям. Кажуть: бракує дієтичного харчування. Окрім того, купують і ліки, яких може не бути в госпіталі. Волонтери також закликають людей здавати кров для поранених військовослужбовців.

армійці

"Звичайно, не вистачає, кожен день приходять хлопці. Вони запитують починаючи від банального – щось з їжі. Це починаючи з того, що їм дієтою призначено: кефіри або йогурти. Це те, що не видається в звичайному шпиталі в такому об’ємі, як воно потрібно. Ну, кефіри точно не видаються. Або галетне печиво або щось там інше, або просто навіть солодощі або щось таке. І окрім того, шпиталь не може закупити по якихось там об’єктивних причинах. Або це не зареєстровано в Україні і не має ціни і вони не можуть це закуповувати", – каже голова волонтерської сотні "Добра воля" Наталя Воронкова. 

Як повідомляв 5.UA, один український військовий отримав поранення від початку суботи на сході України.

 

Попередній матеріал
Кнопкодавів знову і знову обирають у парламент, значить, для виборця це неважливо – аналітик КВУ
Наступний матеріал
Діджиталізація водіїв – очікування і реальність: як працює транспортний портал електронних послуг

У супроводі оркестру: українські воїни організували для цивільних святкові купання в Талаківці

"Щоб було менше поранених і душевних травм": як бійці ООС святкували Водохреще

"Підняли по тривозі серед ночі": як танкісти з протитанковим резервом вчилися відбивати ворожу атаку – сюжет

В Офісі генпрокурора назвали кількість втрат України на Донбасі за рік

"Інтенсивність зростає з кожним днем": армійці ЗСУ про ситуацію на Світлодарській дузі – сюжет

Минулої доби на Донбасі загинув старший солдат бригади ім. Чорних Запорожців Ігор Хімічук