Гуртожиток у Дрогобичі

Трагедія в Дрогобичі: журналісти побували в оселях, куди переселили мешканців зруйнованого будинку

З аварійного будинку відселили 115 мешканців. 28-ро переїхали до гуртожитку та готелю. Решта перебралися до родичів та друзів

Мешканці обваленого будинку у Дрогобичі скаржаться на умови проживання в гуртожитку та неможливість забрати особисті речі із вцілілих квартир. Суд арештував будинок, під уламками якого загинули 8-ро людей. Зробили це для того, щоб встановити причину руйнування будівлі. Водночас 115-ро переселенців чекають на висновки експертної комісії, яка має визначити статус відселених людей.

Неприємний запах, обдерті стіни та пліснява. У таких умовах в кімнаті місцевого гуртожитку живе родина з п'ятимісячною дитиною.

"Щоб ви розуміли, такий маленький затишок, килимки постелили, вже самі, своїми силами. Трошки є маленький шум, дитина весь час просинається. Вже йде на зиму, на осінь, холодає. То задуває", – розповідає мешканець Дрогобича Андрій Хомич.

Родину Хомичів переселили сюди зі зруйнованого будинку, що на вулиці Грушевського, 101. У сусідній кімнаті мешкають і їхні батьки.

З аварійного будинку відселили 115 мешканців. 28-ро переїхали до гуртожитку та готелю. Решта перебралися до родичів та друзів.

"До всіх людей пішли, до кінця сьогоднішнього-завтрашнього дня, щоб дали потреби всіх людей і мені доповіли все, що їм треба. Усі люди будуть всім забезпечені і цим займаюся я, і це знають, що не проблема журналістів, це є проблема міського голови", – переконує міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Крім того, мешканці скаржаться, що не можуть забрати речі зі своїх квартир. Їх не пускають всередину через небезпеку раптового обвалу. Тут цілодобово чергують поліцейські.

"Перше питання, щоб зробили, щоб люди добралися забрати менш-більш необхідне. Ми вже налаштовані взяти на себе відповідальність лиш би дали туди добратись", – каже мешканець Дрогобича Михайло Білокур.

Експертна комісія й досі продовжує роботу з пошуку причин обвалу. Якщо вона визначить будинок непридатним для проживання, усіх мешканців визнають потерпілими і ті зможуть претендувати на компенсацію або нове житло. Поки що такий статус надали травмованим та тим, хто втратив рідних.

"По всій відомості будинок не відновиться. Обіцяють побудувати новий нам. Можливо, міста-побратими Дрогобича долучаться. Від пів року до року", – зауважує місцева мешканка Анна Кирилюк.

Тим часом аварійний будинок оточили бляшаним парканом. Небайдужі й досі приносять квіти, лампадки та іграшки в пам'ять про загиблих під завалами.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область "5 канал"

Журналісти показали детальні фото зруйнованого будинку в Дрогобичі

Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/
Обвал будинку в Дрогобичі
/

Попередній матеріал
"Як може бути ворог налаштований на мир?": армійці розповіли про провокації окупантів біля Жолобка
Наступний матеріал
До школи – навпомацки і з мокрою ганчіркою: як мешканці Харківщини потерпають від палання торф'яників

З-під завалів у Дрогобичі витягли вісім тіл: пошуково-рятувальні роботи завершено

Обвал у Дрогобичі: президент Зеленський поширив фейк про дзвінки з-під завалів

Рятувальники продовжують розбирати завали в Дрогобичі – шукають ще чотирьох

У Дрогобичі під час обвалу будинку постраждало 5 дітей

У Львові на території дитсадка загинув чоловік

Вибух в Антверпені: рятувальники витягли з-під завалів трьох осіб