Горлівка

У Горлівці фіксують смерті місцевих через отруєння метаном – яка причина

Деякі шахти на сході підтоплені до критичної межі, і там потрібно негайно проводити роботи з відкачування води, однак уже понад рік бойовики перешкоджають спробам владнати ситуацію

В окупованій Горлівці збільшується кількість загиблих від отруєння метаном. Про таке повідомив керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук у власному Facebook. 

Як пояснюють фахівці "ІС", це пов’язано із затопленням місцевих шахт.

"Стан екологічної ситуації у н.п. Горлівка Донецької області визначається як загрозливий, що характеризується збільшенням кількості смертей серед місцевих жителів від токсичного отруєння метаном і забруднення джерел питної води. Зазначена ситуація виникла у зв'язку із закриттям шахт і зупинкою видобутку вугілля в районі цього н.п., в результаті чого спостерігається процес підйому шахтних вод і затоплення нижніх шахтних горизонтів. Вода з нижніх горизонтів, піднімаючись, виштовхує на поверхню метан та інші отруйні гази", – йдеться у повідомленні.

Як інформував 5.UA, ватажки ОРДЛО не пускають німецьких експертів на затоплені шахти. Українська сторона ще торік попереджала: деякі підтоплені до критичної межі, і там потрібно негайно відкачати воду, інакше відбудеться непоправне: зсуви, забруднення грунтових вод, річок. 

Попередній матеріал
До України наближається атмосферний фронт: синоптик розповіла, якою буде погода
Наступний матеріал
Велика п'ятірка: хто розширює ринок споживчих кредитів