Львівські хірурги успішно видалили немовляті гігантську пухлину

У Львові хірурги успішно видалили малюкові гігантську пухлину, розміром більшу, ніж він сам – сюжет

Така патологія зустрічається один раз на 40 тисяч пологів

Гігантську пухлину видалили немовляті медики у Львові. Доброякісне новоутворення важило майже 2,5 кг – це виявилося більше, ніж вага самого хлопчика. Патологію виявили в жінки на Волині. Лікарі пропонували перервати вагітність, але мати вирішила боротися за життя сина. Як після операції почувається маленький пацієнт, розповість Марта Шикула.

"Моє маленьке янголятко спить. Спить непогано, але якщо щось не сподобається, то дуже голосно плаче, такий хлопчик, з характером. Але я дуже радію, коли він плаче", – Оксана Палійчук вивчає характер новонародженого сина. Він народився два тижні тому. Нині оговтується після операції. На 19-му тижні вагітності жінці дізналася, що у малюка доброякісна пухлина – крижово-куприкова тератома. Така патологія зустрічається один раз на 40 тисяч пологів.

Львівські хірурги успішно видалили немовляті гігантську пухлину

Жінка каже: "Тоді мені лікарі дали право вибору. Хоч заспокоїли – така тератомка оперується, вона може не рости, може рости, але це є прямий показник переривання. Щомісяця пухлина збільшувалася в два рази, спочатку три см, потім 6-7, далі 14, все більше і більше".

З телевізійних новин мати Оксани дізналася, що новонароджену дівчинку з такою самою пухлиною вдалося врятувати львівським лікарям. Тому жінка вирішила народжувати у Львові. Прооперували Дениса одразу ж після народження. Операція тривала півтори години, за життя хлопчика боролися 10 лікарів. Медики кажуть, такого розміру пухлину видаляли вперше.

Операція була дуже ризикованою для маленького пацієнта, адже кровопостачання пухлини йшло від серцево-судинної системи дитини.

Галина Курило, завідувачка відділення вроджених вад розвитку і хірургії новонароджених дитячої лікарні, розповідає: "Після народження виявилося що пухлина значно більша, ніж ми очікували. Після народження дитина з пухлиною важила 4200. Після операції вага дитини – 1750, вага пухлини – 2320 грам. Дитина звисала практично з пухлини і вибрати положення тіла було проблематично".

Медики не лише врятували життя малюка, а й повністю зберегли функції ніг і тазу. Нині про операцію нагадує лише рубець, але й він із часом загоїться.

"Такий позитивний результат в лікуванні цього пацієнта став можливий завдяки тому, що вже в періоді реформи мати сама може вибрати і клініку, в якій хоче оперувати дитину, і місце проведення пологів. І це якоюсь мірою є шансом для пацієнта і шансом для родини мати здорову дитину".

Вже за кілька днів Денис поїде додому на Волинь. Там на хлопчика чекають тато, братик і сестричка.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Біля Маріуполя бійці ООС готуються до зими, доки ворог "бавиться зброєю" – репортаж з передової
Наступний матеріал
На Рівненщині смаколиками отруїлися 12 людей – що відомо