Протест у Слов'янську

Вийшли на протест: мешканців Слов'янська обурило рішення підвищити квартплату більш як удвічі

Сотні людей зібралися на центральній площі міста

У Слов'янську в четвер, 31 травня, сотні містян вийшли на протест під стіни мерії. Люди обурені рішенням місцевої влади підвищити квартплату більш як удвічі.

"Я взагалі обурююся, за що я гроші плачу. Я труби поміняла, вікна поміняла, ремонт за свій рахунок роблю, але в мене тече дах. Я його не можу за свій рахунок поміняти. А людина на першому поверсі живе – вона не може за свій рахунок поміняти труби", – пояснила мешканка міста Наталія Денисова.

Місцевий житель Василь Воронов поскаржився, що за останні чверть століття комунальники жодного разу не ремонтували багатоповерхівки, в якій він живе. Проте тарифи, за словами чоловіка, постійно зростають.

"Я живу з 90-го року (1990 – 5.UA) в дев'ятиповерхівці. Жодного разу капітального ремонту не було. Хоча в нас два під'їзди або один під'їзд вважається аварійним взагалі", – розповів Василь Воронов.

Громадський активіст Олег Зонтов переконаний, що ЖЕКи повинні шукати інші варіанти фінансової підтримки.

"З чого людям платити? Якщо зараз комуналка в них по місту становить 150 гривень, то це буде 450. Ну, це чистої води грабіж. Тому треба шукати інші варіанти підтримки ЖЕКів, але не за рахунок людей", – пояснив активіст.

Міський голова Слов'янська Вадим Лях пояснює збільшення тарифу закладеною зарплатою працівників ЖЕКів на рівні 500 гривень. Однак мінімальна оплата праці зросла усемеро. Тож чільник радить активістам не мітингувати, а братися за мітли і самим працювати за такі гроші.

"Я готовий з моєї зарплати Олегу В'ячеславовичу і його команді видати по мітлі і по 500 гривень щомісяця для того, щоб вони займалися прибиранням нашого міста. І буду оплачувати їм за тарифом 500 гривень, який він хоче залишити, зі своєї кишені. Я думаю, він збере 30-40 осіб. Це буде гарною підмогою для нашого міста", – пояснив Вадим Лях.

На громадських слуханнях комунальники підтримали рішення збільшення тарифів, а мешканці висловилися проти. Їхню позицію влада пообіцяла врахувати під час остаточного розгляду питання – це буде наступного тижня.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

Попередній матеріал
Геращенко про спецоперацію СБУ щодо Бабченка: Це доводить, що українські спецслужби відроджуються
Наступний матеріал
Нефьодов прокоментував інформацію у ЗМІ: "Ніхто не пропонував мені місце ні в "п’ятірці", ні в "десятці" Гройсмана"

"І бампер, і глушник залишити можна": у Дніпрі протестують проти бездоріжжя

"Нехай подавиться": під стіни російського посольства принесли "булочки для Путіна"

У Львові влаштували "мовчазну ходу" на підтримку бранців Кремля

У Харкові пікетували консульство РФ – вимагали звільнити Олега Сенцова

Київ може залишитися без тепла через мільярдні борги компанії Ахметова

"Ключі від тюрем у Кремля!": Геращенко звернулася із закликом до української діаспори у світі