Звільнені з полону
Звільнені з полону 5 канал

"Життя після полону": у Дніпрі знімають фільм-сповідь про колишнього заручника окупантів

Півроку в заручниках бойовиків. У Дніпрі знімають фільм-сповідь колишнього бранця донбаських терористів

Проект започаткували правозахисники, до яких колишні бранці звертаються по допомогу. Ідея фільму – показати, наскільки беззахисною стає людина, яка повертається в соціум після щоденних тортур. 

Головний герой – 33-річний колишній снайпер–розвідник Михайло Нігматуллін. Пішов на війну добровольцем на початку 2015 року. Поблизу окупованої Горлівки його схопили терористи.

"Обличчя у мене не було. Крові у мене багато не було, проте обличчя було схоже на грушу. Його не було. Там був басейн, де нас топили", – пригадує головний герой фільму Михайло Нігматуллін.

Після зникнення Михайла матері повідомили про смерть сина, а за півроку його вдалося обміняти. Було це на Луганщині, коли міняли десятьох бойовиків на десять українських заручників.

"Тоді шкіра та кості були. Увесь білий, бо світло не бачили. Ми тоді всі однакові повиходили", – каже Михайло.

Правозахисники вивчали історію Михайла, щоб позиватися до Європейського суду з прав людини. Одночасно народилася ідея створення документальної сповіді, аби розповісти про страждання бійця.

"У нас у фільмі ось цей контраст, де ми покажемо веселий народ і Михайла – просто зі своєю справою, котрий намагається домогтися мінімального визнання. Дуже складно своє обличчя зберегти", – каже оператор Дмитро Яновський.

"Цей фільм покаже частково, як до нас ставилися у полоні і як наше життя складається після цього. Бо коли завершується служба, ми стаємо ніким", – зазначає головний герой фільму.

Правозахисники сподіваються, що через фільм, зокрема, зможуть привернути увагу чиновників до проблем українців, які побували в заручниках терористів.

"Для того, щоб у державі з’явилася комплексна державна програма з ресоціалізації таких громадян. Для того, щоб їм було легше після полону відновитися в соціумі", – пояснює задум автор сценарію Ольга Волинська.

У планах волонтерів і правозахисників – зняти цикл фільмів про таких українців.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Вдома: Як зустрічали звільнених з ОРДЛО заручників у "Борисполі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Розстріли на Майдані: "чорна рота" "Беркуту" чи снайпери з готелю "Україна" застрелили Саєнка
Наступний матеріал
Надпотужна батарея для електрокарів: інновація від харківського винахідника
Loading...