Швидка допомога

Близько 70% викликів "швидкої" не є профільними – Супрун

Медиків просять збити тиск, знизити температуру чи відвезти до лікарні, коли відсутня пряма загроза життю і здоров’ю, або навіть просто вимкнути газ у квартирі

Пацієнти викликають екстрену медичну допомогу, а потім змушують бригаду "швидкої" виконувати ролі таксі, сусідів чи сімейних лікарів – кого завгодно, тільки не за своїм справжнім призначенням. Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"По телефону диспетчера запевняють, що в пацієнта стан на межі життя і смерті – знепритомнення, судоми, біль у ділянці серця, значна зовнішня кровотеча тощо. Тобто випадки, коли існує безпосередня загроза життю та здоров’ю людини. Всі вони перелічені у Наказі МОЗ України від 1 червня 2009 року №370. І саме ними керуються диспетчери екстреної медичної допомоги, приймаючи виклики", – йдеться в повідомленні.

Супрун наголосила, що таких викликів більшість, і це не лише проблема бригад "швидкої", які працюють у дуже непростих умовах.

"Це проблема всіх нас, адже поки бригада радить випити парацетамол від температури (що є, по суті, консультацією, яка надається сімейним лікарем), хтось із інфарктом залишається без екстреної допомоги, бо всі медики зайняті на непрофільних викликах", – написала в. о. міністра.

Вона нагадала, що на Львівщині працівники Центру екстреної медичної допомоги висунули свої вимоги і заявили про страйк – припинення роботи – в разі ігнорування. В результаті Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА запевнив, що знайде кошти на дофінансування Центру. Зокрема пообіцяли доплачувати по дві-три тисячі гривень щомісяця і закупити нові авто.

"Почалося все з посту у Facebook медсестри Львівського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Білецька. Потім вона створила у цій соцмережі групу САМА "швидка" допомога". Зараз спільнота має майже чотири тисячі учасників. Це лікарі з різних регіонів, які викладають у групі фото та відео про свою рутинну роботу", – зауважила Супрун.

Вона також наголосила, що місцева влада може підтримати роботу пунктів первинної медичної допомоги у неробочий час та вихідні дні, а також провести інформаційну кампанію серед населення та сімейних лікарів. Тут рекомендації, як організувати надання первинної медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів.

"На перший етап змін цьогоріч виділено 922 мільйони гривень. Вони відбудуться у 6-ти пілотних регіонах – Одеській, Вінницькій, Донецькій, Полтавській, Тернопільській областях і в місті Києві", – сказала Супрун.

За її словами, там заплановано підвищення кваліфікації бригад і зарплат фахівців. У пілотних регіонах придбають новий транспорт із необхідним обладнанням, а також за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні. Далі поширимо цей досвід на всі області. Паралельно уже посилюється роль сімейних лікарів та терапевтів, які мають зняти суттєву частку непрофільних викликів.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що заступник Супрун розповів про результати медичної реформи в Україні.

Також дивіться фотогалерею за темою:

У зоні ООС пройшов тренінг із невідкладної медичної допомоги: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вирішальний для Нетаньягу день: в Ізраїлі відбуваються дострокові парламентські вибори
Наступний матеріал
У Києві понад 100 будинків залишилися без гарячої води через аварію

Супрун пояснила, як популізм впливає на відмову від щеплень

Не нервувати і голосувати: Уляна Супрун порадила, як пережити вибори

Реформування аптек: Супрун назвала найбільші прогалини в законопроекті

Опоненти скоригували підозри: Супрун розповіла, як просувається судовий процес проти неї

Супрун пояснила, як мікропластик потрапляє до нашого столу

"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем: ексклюзивне інтерв'ю з Уляною Супрун – відео