Авто на 'єврономерах'

Експерт розвінчав найпоширеніші міфи про власників авто на "єврономерах"

Зокрема, йдеться про їхню "безкарність" та ігнорування українського законодавства в частині сплати податків

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" співзасновник всеукраїнської ГО "Автоєвросила" Олександр Чернявський розвінчав два міфи щодо власників авто на "єврономерах". 

Зокрема, побутує думка про те, що такі водії не сплачують ані копійки в український бюджет. Крім того, вважається, що їх неможливо притягнути до відповідальності за скоєні на дорогах злочини.

"Я одразу спростую ці дві заяви. По-перше, згідно з нашим національним законодавством, Дорожній фонд поповнюється з купівлі кожного літра пального. В кожному літрі пального є акциз. На "єврономерах", на українських номерах – щойно автомобіль заправився, одразу ці кошти йдуть на ремонт та відновлення доріг. Тому податки сплачують", – зазначив Чернявський.

"По-друге, щодо безвідповідальності. Зрозумійте: питання безпечності чи безвідповідальності не в межах номерів, а в межах людини, яка сидить за кермом. Людина, коли перетинає кордон, залишає повністю всі свої паспортні дані на кордоні, щоб її можна було знайти. Тому це таке перекручування фактів", – додав він.

Водночас, експерт нагадав, що в Україні дозволено їздити за довіреністю, не будучи власником авто: "Це те саме, що на "єврономерах", але в українця. Як знайти такого українця? Це ситуація один в один. Тому це просто йде перекручування з боку олігархів цих фактів, аби спотворити сприйняття в людей".

Дивіться також:

Ціна питання: Як митники наживалися на пропуску в Україну автівок на іноземних номерах – фото

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Дозвіл є, на зустріч не пускають: омбудсвумен Денісова не змогла зустрітися із Сущенком
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" з Павлом Клімкіним та Олегом Слободяном – відео