Анатолій Макаренко

"Імпотентність" митників, схеми з криміналітетом: екс-глава Митної служби про корупцію на кордонах

Для того, щоб змінити ситуацію, достатньо одного – волі керівництва ДФС й уряду. Не лише декларації бажання змін, а реальних кроків

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова Державної митної служби України (2009-2010) Анатолій Макаренко пояснив, чому ситуація на українських митницях нині далека від ідеальної, як "народжуються" корупційні схеми і як потрібно з ними боротися.

"Фактично, по всьому кордоні на сьогодні ми маємо проблему, коли – ще раз підкреслюю – через імпотентність митних підрозділів, зрощування правоохоронців із криміналітетом утворилася ціла індустрія", – констатує експерт у митній справі.

Він наполягає: "Для того, щоб змінити ситуацію, достатньо одного – волі тих, хто несе за це відповідальність. Волі керівника Державної фіскальної служби і всіх тих, хто управляє ДФС по вертикалі. Ми розуміємо, це уряд. І треба розрізняти декларацію і волю. Воля повинна бути реалізована у конкретних діях: зміцнення митних підрозділів; арешт тих, хто цим займається (і нехай не арешт, а відсторонення, затримання, але це повинні бути конкретні дії)".

Водночас пригадує Макаренко власний досвід роботи на посаді голови митної служби:

"Прізвища всіх тих, хто це робить, відомі...Але все не відслідкуєш. Це вкрай складно в наших умовах – і в 2010-му році, і зараз. Тотальна ротація, заміна особового складу, заміна керівників має бути – я тоді навіть з Києва відряджав людей, щоб вони тримали мені ситуацію, кордон".

За його словами, на сьогодні заробітна платня митника, який працює чотири роки, складає 4,5 тисячі гривень. Для випускників вишів, які щойно почали працювати – 2,5 тисячі гривень, а навколо "поле корупційного ризику". Саме так утворюються корупційні оборудки.

"Молодих спеціалістів одразу вплітають у злочинний ланцюг і все далі йде за схемою", – розповідає Макаренко.

Дивіться також фотогалерею: 

Ціна питання: Як митники наживалися на пропуску в Україну автівок на іноземних номерах – фото

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підготовка до Дня Незалежності: включення з масштабної репетиції параду в центрі Києва
Наступний матеріал
Поблизу Дніпра вантажівка протаранила рейсовий автобус з людьми: подробиці аварії