Юрій Луценко

Іноземні громадяни, які офіційно воюють в лавах ЗСУ, не будуть екстрадовані – Луценко

Генпрокурор наголосив, що за даними МВС, до України "заїжджають сотні кримінальних елементів, засуджених на території РФ, яких масово звільняють з таборів відбування покарання в Росії з однією умовою: їхати в Україну, щоб організовувати крупні банди кримінального ґатунку"

Генеральний прокурор Юрій Луценко наголосив, що іноземні громадяни, які офіційно воюють на Донбасі, не будуть екстрадовані. Про це він сказав, коментуючи видачу Росії Тимура Тумгоєва, повідомляє "Укрінформ".

"Я хочу всім, хто обурений маніпуляціями навколо ситуації з Тумгоєвим, підтвердити офіційну позицію Генеральної прокуратури і мою як генерального прокурора: будь-хто із суб'єктів міжнародного розшуку, хто воював на українсько-російській війні, має відповідні документи, свідчення побратимів або командирів, не може бути виданий Російській Федерації. Це аксіома, якої ми притримуємося від моменту прецеденту Гіві Герцвадзе з "Грузинського легіону", – зазначив він.

Також він додав: українське законодавство передбачає, що іноземці можуть воювати на боці України в контрактній формі.

"Стосовно тих, хто раніше воював добровольцем, до введення в дію закону про контрактну форму, їм також рекомендую мати при собі документи командирів, бойові розпорядження або перелік військової частини, завірений відповідним чином. У будь-яких судових процесах заява про те, що людина воювала на фронті за Україну, є підставою для чіткої державницької позиції прокуратури – жодної видачі того, хто воював за Україну", – зауважив Луценко.

Генпрокурор наголосив, що за даними МВС, до України "заїжджають сотні кримінальних елементів, засуджених на території РФ, яких масово звільняють з таборів відбування покарання в Росії з однією умовою: їхати в Україну організовувати крупні банди кримінального ґатунку".

Луценко вважає, що за таких обставин потрібно екстрадувати представників кримінального світу назад до Росії.

"Вторгнення Росії на Донбас відбувалося за сприяння кримінальних організацій. Так було із "Гобліном" у Криму, який зараз називає себе прем'єр-міністром. Так було з бандами на Донбасі. Саме вони першими відкривали ворота до української території", – наголосив Луценко.

Як повідомляв 5.UA, зранку під стінами відомства зібралися представники правих сил через те, що ГПУ екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва в Росію за запитом Федеральної служби безпеки. Він звертався до міграційної служби України із проханням про притулок, однак Тумгоєву відмовили. Нині акція триває.

Попередній матеріал
Щоб не нашкодити власній позиції: в України є чіткий план перегляду договорів з РФ – Клімкін
Наступний матеріал
Москва пішла на неприпустиму ескалацію: МЗС Швейцарії про шпигунську активність Росії

Брифінг Генерального Прокурора України Юрія Луценка – відео

Луценко прокоментував "справу проти Ситника": чи існує таке провадження

Щорічна Ялтинська Європейська Стратегія: виступ генпрокурора Луценка – відео

"Не скіглімо, працюємо": суд дозволив заочне розслідування щодо Азарова – Луценко

"Повернув віру у наше військо": Луценко назвав визначного українського журналіста

ГПУ: директора Волинського облавтодору зловили на хабарі у 300 тис. гривень