rusgosnews.com

"Смерть стає бажаною": політв'язень Клих з колонії написав російському журналісту-опозиціонеру

Українець відмовляється від їжі, скаржиться на біль в очах та просить перевести його в іншу установу ФСВП

Український політв'язень Станіслав Клих, який наразі утримується у Верхньоуральській колонії, що у Росії, написав листа журналісту російського опозиційного видання "Новая газета", в якому розповів про умови утримання у в'язниці та свій психологічний стан.

У своєму листі Клих розповідає, що в колонії йому дозволяють дивитися телевізор і читати книги, проте він не має можливості користуватися інтернетом, щоб спілкуватися та захищати свої права. Станіслав скаржиться на огидну їжу, тому відмовляється їсти. Відтак він просить про переведення в іншу установу.

"Я вимагаю переведення в іншу установу ФСВП – з цією метою відмовляюся від сніданку і обіду, можу сказати, що тутешню їжу, на відміну від тієї, що була в грозненському СІЗО, їсти неможливо – вона огидна", – написав політв'язень.

За словами Клиха, його психологічний стан досить важкий.

"Найскладніше подолати біль в очах – це від замкнутого простору, браку кисню, нервового перенапруження, в таких умовах деякі ув'язнені сліпнуть. Час у в'язниці вдень триває набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути та не прокинутися, смерть стає бажаною. Дещо розряджає читання листів - з'являється надія", – йдеться у листі.

Крім того, Станіслав Клих поскаржився на бездіяльність української влади у питанні його звільнення або обміну. Він також спростував свою участь у діяльності "Правого сектору" і заявив, що був членом "Партії регіонів", а також індиферентно ставився до російської влади, "чого не можна сказати про його нинішні уявлення". З цієї причини Станіслав просить перестати вважати його політичним в'язнем.

"Прошу не вважати мене в зв'язку з цим політв'язнем - на момент в'їзду до РФ я досить лояльно (аполітично) ставився до керівництва Російської Федерації і російської політичної системи, чого не можна сказати про мої нинішні уявлення", - зауважив українець.

Довідка: Станіслава Клиха засудили до 20 років позбавлення волі після визнання винним у вбивстві російських вояків під час Чеченської війни. Попри те, що українець запевняв, що участі у бойових діях він ніколи не брав і навіть у Чечні ніколи не був. 26 жовтня Верховний суд РФ відмовився звільнити українців Клиха та Карпюка.

Попередній матеріал
Ілюстрація українського художника потрапила на обкладинку травневого випуску Vogue Britain
Наступний матеріал
"Системне підвищення": Гройсман розповів про нові можливості пенсійної реформи

"Російська репресивна машина вбиває українських громадян": батько Павла Гриба розповів про стан здоров ‘я сина

Життя в небезпеці: батько політв'язня Гриба розповів про погіршення стану здоров’я сина

Український політв'язень Балух голодує майже три тижні, його стан погіршується – адвокат

Пішов з життя відомий політв'язень Росії Юрій Солошенко

В окупованому Криму політв'язень Володимир Балух голодує вже два тижні: що відомо

Сущенко повернеться в Україну вже цього року, його обміняють – Фейгін