Реабілітація бійців АТО

"Крізь біль": як у Львові після важких травм оговтуються бійці АТО

Більше трьох десятків поранених в АТО армійців перебувають нині на реабілітації у Львівському шпиталі. Туди їх санітарною авіацією доправляють із Харкова та Дніпра

Фізичні вправи, масаж, а також обов'язкове спілкування з психологом – саме такі процедури прописали Валерію Мареничу. У Львівському військовому шпиталі військовослужбовець понад місяць. Сюди його доправили після травми, якої зазнав у зоні АТО.

"Мене скинуло з БТР. Поламав п'ятий, шостий хребець. Звідти мене доправили у Київ, зробили операцію, 2,5 місяці був у реанімації, і сюди прибув на реабілітацію. Сидіти не міг сам, падав. За цей час – можу вже сам сидіти, руками притримуюсь. Результат є", – розповідає військовий.

"Пацієнти, які в подальшому будуть ходити, активно займаються у залах – розробляють кінцівки. З ними займаються фізичні терапевти, ерготерапевти. Термін перебування пацієнтів надзвичайно різний. Від 14 днів – це пацієнти, які перенесли травми дрібного суглобу при наявності контрактури. АТОшники, які перенесли важку черепно-мозкову чи поранення, у них період реабілітації може бути досить тривалим", – розповідає лікар-невропатолог військово-медичного клінічного центру західного регіону Роман Скоропад.

Загалом, нині під опікою медиків тут перебуває 38 бійців, які зазнали поранень або травм у зоні бойових дій. Троє із них – у реанімації.

"Йде відновлення, покращення. Вони знаходяться у середньо-важкому та задовільному стані. Пацієнти, які прибули з пошкодженням спинного мозку, вони у відділі інтенсивної терапії клініки та неврології. Їхній стан середньої важкості", – каже начальник військово-медичного клінічного центру західного регіону Іван Гайда.

До цього військового госпіталю зазвичай доправляють поранених захисників, стан яких стабілізували у лікарнях Харкова та Дніпра. Лише цьогоріч львівські медики провели понад 5 тисяч операцій.

Марта Шикула, Євген Радіон , Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Басейн, спортзал, масаж: де проходять реабілітацію бійці АТО – фото

Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/
Реабілітація бійців АТО
/

Попередній матеріал
Створення Державного бюро розслідувань затягується - нардеп
Наступний матеріал
Як скоро Верховна Рада виправдає нарешті покладені на неї очікування – "Час. Підсумки дня"