Навчання волонтерів Червоного Хреста

Крики, кров і багато диму: як волонтери Червоного Хреста вчилися реагувати на терористичний акт – сюжет

У навчаннях узяли участь більше сотні волонтерів загонів швидкого реагування Червоного Хреста

Як діяти в критичних ситуаціях під час дорожніх аварій та терактів – цього вчилися загони швидкого реагування товариства Червоного Хреста. Близько сотні учасників відпрацьовували евакуацію потерпілих та за лічені хвилини мали надати першу домедичну допомогу. Адже часто волонтери Червоного Хреста опиняються на місці катастрофи раніше за "швидку". Спостерігав за навчаннями Мирослав Солонар, який розкаже подробиці.

Крики, кров та багато диму. Терористи за допомогою вибухівки висадили в повітря умовний житловий будинок. Загони швидкого реагування Червоного Хреста мають провести розвідку і швидко з'ясувати, кому їхня допомога потрібна насамперед.

І ось зараз у приміщенні волонтери Червоного Хреста виявили умовного постраждалого. Його врятували та винесли на вулицю.

"Видимість була нульова, ми навпомацки проходили і після знаходження постраждалого ситуація в будинку різко змінилася", – розповідає волонтер Костянтин.

"Тут пролунав хлопок, і у нас було два поранених уже, вважайте", – каже Ангеліна.

У врятованого перевіряють пульс та серцебиття – додаткової допомоги не потребує.

Тренування максимально наближені до реальних ситуацій. Щоб працювати на місцях можливих катастроф, загони швидкого реагування мають необхідне спорядження.

А це ще одна локація. За легендою, на дитячому майданчику спрацювала вибухівка – десятки скалічених людей.

Швидка дістанеться сюди тільки за 20 хвилин. Тож першими прибули на місце волонтери Червоного Хреста.

Відірвані кінцівки, пробиті легені та втрата ока. Оксана хоч за професію і програміст, та сьогодні вона рятує людські життя.

"Зараз її стан стабільний, ми його контролюємо. Голова закинута, тобто вона без свідомості, але вона дихає, ми чекаємо допомогу, щоб не нашкодити", – зауважує Оксана.

Поки їдуть професійні медики, загін швидкого реагування має зробити головне – не дати людині померти. Вони накладають джгути, перев'язують та транспортують до місця прибуття швидкої.

У навчаннях узяли участь більше сотні волонтерів загонів швидкого реагування Червоного Хреста. Їх сьогодні оцінювали старші інструктори, серед них – Костянтин Бінковський. Від початку війни на Сході він допомагає цивільним мешканцям на лінії розмежування. Каже, його підопічні виступили гідно.

"Будемо розбирати деякі помилки, бо у нас є зовсім молоді люди, які приїхали з різних регіонів", – пояснює командир загону швидкого реагування Костянтин Бінковський.

"Наші волонтери долучаються і до таких ситуацій, яка в нас сталася в Ічні минулого року, в жовтні, коли в нас були вибухи на військових складах. Також ми долучаємось і в місії, якщо потрібно – це ситуація в Авдіївці, ситуація в Калинівці та Балаклії", – зазначила гендиректор Червоного Хреста України Лілія Білоус.

Деякі волонтери після завершення тренінгу повернуться на Донбас, але більшість працюватимуть у мирних містах. Бо кажуть, і там для них роботи вистачає.

Мирослав Солонар, Іван Довганик, "5 канал".

Попередній матеріал
Прикордонники завадили спробі переправити парашути з Росії в Україну
Наступний матеріал
Справа поліцейського Мельникова: суд розглянув відеодоказ побиття активістів "С14"

Міжнародні організації передали на окуповану територію п'ять вантажівок із гуманітарною допомогою – ДПСУ

"Росія проігнорувала пропозицію Києва": Україна просить низку міжнародних організацій тиснути на Кремль щодо Гриба

"Червоний Хрест" передав на окуповану територію 19 вантажівок з гуманітарною допомогою – ДПСУ

Відновити зруйноване війною: як Червоний Хрест відбудовує домівки донеччан

Червоний Хрест звернувся до Москви стосовно полонених моряків – Денісова

"Червоний Хрест" допомагає утеплитися мешканцям прифронтових сіл: чим забезпечують місцевих