Група ЗСУ під час міжнародних навчань Combined Resolve Х

Майстерність українських танкістів високо оцінили на навчаннях у Німеччині – ФОТО

Оскільки сили супротивника тривалий час не проявляли жодної активності, українці вирішили перейти до активних дій – здійснити рейд у глибокий тил противника

В ході міжнародних навчань Combined Resolve Х у Німеччині українським танкістам вдалося два дні утримувати важливу висоту біля міста Равенсдорф.

"Після декількох невдалих спроб вибити звідти десантників і танкістів противник припинив штурмувати цей район", – повідомили в прес-службі Генерального штабу ЗСУ у Facebook.

У Генштабі зазначили, що за умовами навчань вся підбита техніка і вражений особовий склад на наступний день знову повертається до ладу.

"Тому командуванням сил OPFOR (до якого входив підрозділ ЗСУ, – 5.UA) було вирішено зіграти цю пору до кінця і нанести максимальну поразку протилежній стороні. Оскільки сили BLUEFOR тривалий час не проявляли жодної активності, українці вирішили перейти до активних дій – здійснити рейд у глибокий тил противника ", – розповіли в мережі.

Група ЗСУ під час міжнародних навчань Combined Resolve Х

Українським бійцям потрібно було захопити важливе перехрестя і утримувати його як можна довше.

"За даними розвідки, на шляху до наміченої точки була помічена бронегруппа противника з танком Abrams і бронемашиною Bradley. Наші сили нараховували два БТР-80, два танка Т-84 і автомобіль HMMV. Застосувавши засоби задимлення, група успішно подолала небезпечну ділянку і прорвалася в зазначений район", – йдеться в повідомленні.

Група ЗСУ під час міжнародних навчань Combined Resolve Х

Згодом, за даними розвідки, супротивник почав стягувати до перехрестя бойову техніку – вісім танків Abrams і чотири бронемашини Bradley, а також значні сили піхоти. Тривалість бою – більше двох годин.

Повністю придушити опір групи ЗСУ вдалося лише застосувавши вогонь артилерії. Внаслідок, зазначається в повідомленні, втрати сил BLUEFOR становили чотири Abrams, два Bradley і до 20 піхотинців.

Група ЗСУ під час міжнародних навчань Combined Resolve Х

"Вони не очікували, що маючи набагато менше сил і вже кілька днів тримаючи оборону, ми проведемо таку зухвалу операцію. Керівництво навчань теж було здивоване − у район кінцевої точки нашого рейду відразу прибуло 15 посередників. Це дуже велике скупчення на одній ділянці", − зазначив заступник командира 79 ОДШБр підполковник Максим Миргородський.

Група ЗСУ під час міжнародних навчань Combined Resolve Х

"Водночас три БТР, три HMMV і один танк вирушили в протилежному напрямку і, прорвавшись через блокпост противника, атакували його головний логістичний центр. В результаті атаки нашого підрозділу вдалося знищити близько половини інфраструктури. Вже після повернення в базовий табір, залишки української групи натрапили на значні сили супротивника і були зупинені. Такі активні дії отримали високу оцінку від командування батальйону", − розповіли в Генштабі.

Нагадаємо, перед участю в навчаннях Combined Resolve Х українські підрозділи провели налаштування та перевірку лазерної системи імітації бою MILES. На техніку встановили засоби імітації для більшої реалістичності тренувань. А для моделювання пострілу з гармати танку на Т-84 встановили спеціальні гранати.

Загалом у навчаннях беруть участь 3700 військовослужбовців із 13 країн-членів НАТО.  

Дивіться також:

Масштабні навчання Combined Resolve Х у Німеччині: як себе показали українські десантники і танкісти

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кремль розробляє стратегію для перемоги проросійського кандидата на виборах-2019 в Україні – деталі
Наступний матеріал
Бойовики затримали патруль ОБСЄ неподалік від Дебальцевого

Масштабні навчання Combined Resolve Х у Німеччині: як себе показали українські десантники і танкісти

"Карфаген буде зруйновано" – журналіст "5 каналу" про наказ генштабу ЗСУ

Терористи 80 разів обстріляли позиції ЗСУ: один боєць загинув

Масштабні навчання 56-ї мотопіхотної бригади на "Широкому лані": які завдання армійці виконували вперше

"Приблизно знаємо, де їхні вогневі точки": боєць ЗСУ розповів, як українська сторона відповідає противнику

Ситуація в Балаклії: Діти пішли до школи, усі громадські заклади працюють у штатному режимі