Олег Сенцов

"Моя творчість вийде разом зі мною": Сенцов у в'язниці написав уже 5 сценаріїв, збірку оповідань і роман

Він вийшов з голодування з дуже підірваним здоров'ям, у нього досить серйозно постраждали практично всі внутрішні органи.

Стан здоров'я режисера залишається критичним, ніхто не може сказати, чи він виживе, але Сенцов продовжує працювати. Перебуваючи в ув'язненні, він написав уже 5 сценаріїв, збірку оповідань і роман, але поки що не має наміру їх оприлюднювати. Про це розповіла Наталія Каплан – сестра Олега Сенцова, повідомляє "Укрінформ".

"Мене радує, що Олег продовжує працювати і продовжував працювати весь час голодування. Хоча я знаю, як йому було фізично тяжко, коли він навіть зайвий раз намагався не підводитися. На даний момент він закінчив голодування. Це було зроблено, щоб уникнути примусового годування. Тобто голодування так чи так припинилося б. Питання тільки, чи через катування примусовим годуванням, чи він би сам від цього вийшов. Він вийшов з дуже підірваним здоров'ям, у нього досить серйозно постраждали практично всі внутрішні органи. Печінка почала розкладатися, ускладнення на мозок, з'явилася ішемія, аритмія. Насправді вихід із голодування – теж досить серйозна процедура. І досі ніхто не може сказати, чи виживе Олег. Тобто там все дуже-дуже серйозно. І здоров'я йому теж ніхто не поверне", – розповіла Наталія Каплан.

Вона зазначила також, що, на жаль, останні листи Олега досить песимістичні.

"Він написав заповіт. Він там просить не кидати його дітей. Він не вірить, що вийде. Може й вірить, але вже не чекає на це. Тобто він готується, робить усе, щоб його творчість, його діти могли жити далі без нього. На жаль, це так. Але я сподіваюся, що все-таки ми його звідти витягнемо! Все-таки щось відіграє свою роль. Можливо, навіть цей фільм", – наголосила вона, маючи на увазі сьогоднішнє повідомлення про початок виробництва фільму "Номери" за п'єсою Олега Сенцова.

Сестра Сенцова говорить, що не знає, про що він там пише. Знає, що один із сценаріїв – дитячий фільм для дорослих, про хлопчика, про його життя. Проте Олег не пише про тюрму. Взагалі нічого в його творчості про тюрму немає, наголосила Каплан.

"Він каже: моя творчість вийде разом зі мною. В своєму заповіті, щоправда, він вказав, хто повинен займатися його творчістю в разі його загибелі. Але цю людину я поки не називатиму. Це близька подруга Олега" – сказала вона.

Нагадаємо, український режисер і політв'язень Олег Сенцов заявив, що з 6 жовтня змушений припинити голодування у зв'язку з тим, що йому призначили примусове харчування. За 145 днів голодного протесту він втратив 20 кг ваги, в нього почали відмовляти нирки та печінка, виникла ішемічна хвороба серця. За словами його адвоката Дмитра Дінзе, це рішення ухвалене під примусом лікарів, які пригрозили почати примусове годування та "зробити з нього овоч".

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: У Санкт-Петербурзі люди вийшли з вимогою звільнити українських в'язнів зі "списку Сенцова"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нажив замок і картини Сальвадора Далі: у Франції схопили українського чиновника-корупціонера
Наступний матеріал
Рада провалила зняття недоторканності з опоблоківця Колєснікова: скільки голосів не вистачило

Сенцова внесли до списку фіналістів премії Сахарова

"Смерті ми не потрібні": Клих написав листа Сенцову

Сенцов написав ще одного листа: "Вибору мені не залишили"

Ревматизм і серцева недостатність: адвокат розповів про стан здоров’я Сенцова

Відома французька актриса закликала звільнити Сенцова

Геращенко обурилася заявами "російської генеральші" щодо Сенцова