НАБУ оприлюднило багатомільйонну схему Труханова з "Краяном"

Службові особи Одеської міської ради тривалий час не надавали НАБУ документів, підготовлених суб'єктом оцінної діяльності, зокрема і на виконання постанови слідчого судді про тимчасовий доступ

Національне антикорупційне бюро України розкрило схему заволодіння коштами міського бюджету Одеси під час продажу будівель ВАТ "ХК "Краян", в організації якої підозрюється мер міста Геннадій Труханов.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними слідства, у першій половині 2016 року мер Одеси домовився з особами, які фактично контролюють ЗАТ "UAB Naster", ТОВ "VALTON GROUP LP" і ТОВ "Девелопмент Еліт" про заволодіння коштами місцевого бюджету міста Одеси.

Правоохоронці встановили, що для реалізації злочинного задуму у період від липня по грудень 2016 року Труханов разом з іншими посадовими особами міської ради, використовуючи службове становище і всупереч інтересам територіальної громади Одеси, вчинили низку дій, спрямованих на досягнення своїх корупційних цілей.

Зокрема, на думку детективів, для створення умов для заволодіння коштами міського бюджету задіяні особи на початку жовтня 2016 року підшукали і залучили до здійснення правочину директора суб'єкта оцінної діяльності, який визначив заздалегідь встановлену і свідомо завищену вартість об'єкта оцінки в сумі 185 млн гривень.

Слідство вважає, що учасники корупційної схеми донесли депутатам міської ради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання щодо придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у встановлені терміни. Ймовірно, це було зроблено, щоб виключити або створити перешкоди депутатам і відповідальним особам на належне вивчення питання доцільності і економічного обгрунтування придбання саме цієї будівлі.

Крім того, депутатів запевнили, що ціна на приміщення є об'єктивною, перевіреною уповноваженими посадовими особами профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення, а витрати на його придбання є економічно обгрунтованими, хоча насправді це було не так. Також мер Одеси повідомив депутатам недостовірну інформацію про співфінансування проекту з Державного бюджету.

Також наголошується, що службові особи Одеської міської ради тривалий час не надавали НАБУ документів, підготовлених суб'єктом оцінної діяльності, зокрема і на виконання постанови слідчого судді про тимчасовий доступ. Документи були вилучені працівниками відомства тільки в результаті обшуку у приміщенні Одеської міської ради.

Таким чином, на думку слідства, задіяні особи забезпечили прийняття депутатським корпусом Одеської міської ради рішення про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади будівлі ВАТ "ХК "Краян" за свідомо завищеними цінами – 185 млн гривень. Отже, як вважають детективи, це голосування стало прикриттям для реалізації злочинного наміру під виглядом прийняття обов'язкового до виконання рішення колегіального органу.

Схема заволодіння коштами

Слідство також встановило, що отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, керівник якої зараз перебуває в зоні АТО. Однак детективи НАБУ і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури запобігли цій спробі і добилися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трикольорова й особлива: маленька пухнаста Міка шукає родину
Наступний матеріал
"Пішли по-англійськи": суд у справі вбивства Бузини закінчився несподівано

У "Борисполі" затримали міського голову Одеси Геннадія Труханова

НАБУ оголосило про підозру міському голові Одеси Труханову

Суд у справі Геннадія Труханова – відео

НАБУ завершило розслідування "бурштинової справи"

САП вимагає відсторонити Труханова від посади міського голови

5 канал - трансляція наживо